Oficiálne predstavenie nového OnePlus 2 je za nami. Novinka opäť nesklamala a ponúka to najlepšie na trhu. Predstavenie cez VR bola nezabudnuteľná udalosť, ktorá sa len tak často nevidí. Poďme sa teda pozrieť, čo vlastne novinka ponúka.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Výkon a odľadenosť na prvom mieste

OnePlus 2
Nový OnePlus 2 disponuje špecifikáciami, ktoré už boli prednedávnom potvrdené. Na prednej strane nájdeme 5,5-palcový displej, no nie s 2K rozlíšením ale spoločnosť radšej zvolila menej náročný panel s FulHD rozlíšením. Hnacím motorom je Snapdragon 810 s taktom 1.8 GHz, ktorý je ale priamo optimalizovaný v spolupráci s Qualcommom. Grafický výkon obstaráva čip Adreno 430. Operačná pamäť RAM sa zastavila na kapacite 4 GB a ponúka technológiu LPDDR4, čo zaručí vyššie prenosové rýchlosti a väčší dátový tok. Túto enormnú výbavu zastrešuje nadstavba Oxygen OS, ktorá je založená na Androide 5.1 a ponúka rôzne užitočné vylepšenia. Dnes bola uvedená iba jedna verzia a to so 64 GB úložiskom, no dočkať by sme sa mali aj 16 GB verzie. Pod kapotou nájdeme aj nadpriemernú 3300 mAh batériu. Výbornou správou pre nás je potom podpora Dual SIM a najpoužívanejších LTE pásiem B1/3/5/7/8/20.

OnePlus One môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Jeden z najkvalitnejších fotoaparátov vôbec


OnePlus 2 je výborným smartfónom aj po fotografickej stránke. Presvedčiť sme sa o tom mohli aj v testoch ešte pred oficiálnym predstavením. Spoločnosť tvrdí, že fotoaparát v novinke ponúkne jeden z najväčších snímačov na trhu. OnePlus 2 disponuje 13 MPx OmniVision fotoaparátom s laserovým zaostrovaním a optickou stabilizáciou obrazu. Inžinieri z OnePlus zapracovali hlavne na rýchlosti a kvalite nočných fotografií. Redizajnom a vylepšením prešla aj aplikácia fotoaparátu, ktorá je teraz intuitívnejšia a pokročilejšia.

Prémiová konštrukcia s vymeniteľnými krytmi 

oneplus-2-launch-aa-31-of-93-840x473
Pri novom OnePlus 2 sme sa dočkali aj zmien v oblasti dizajnu. Po novom disponuje novinka konštrukciou, ktorá je vyrobená zo zmesi hliníku a horčíka. Už pri prvom pohľade zbadáme ikonické hardvérové domovské tlačidlo, ktoré tiež slúži ako snímač odtlačkov prstov. OnePlus dokonca tvrdí, že je rýchlejší ako ten v iPhonoch. Zadná strana novinky v základe opäť ponúka kryt so semišovým povrchom, no výrobca hneď predstavil nové vymeniteľné kryty, ktoré sa ľahko vymieňajú rádovo iba v sekundách. Novým USB Type-C disponuje aj OnePlus 2, no výrobca v balení dodáva aj redukciu aj na MicroUSB. Zaujímavým prvkom na konštrukcii je prepínač na strane, ktorý slúži na rýchle prepnutie režimov hlasitosti.

OnePlus-2-DSC09868 (Medium)
Určite pre mnohých je najdôležitejším prvkom cena. Tá je v prípade OnePlus 2 o niečo vyššia ako u predchodcu, ale stále veľmi prijateľná. Za 16 GB model s 3 GB RAM zaplatíme okolo 339 € a za model so 4 GB RAM a 64 GB interným úložiskom zaplatíme 399 €, čo je vzhľadom na výbavu výborná cena. Oficiálny začiatok predaja je naplánovaný na 11. augusta. Nižšie v galérii si môžete prezrieť novinku v celej svojej kráse a dokonca aj pozrieť prvú recenziu od známeho youtubera MKBHD.

Zdroj: Droid-life.com, Phandroid.com, Androidauthority.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú