Ak nám príde niečo poškodené, považujeme to za chybu a požadujeme náhradu. Väčšina zákazníkov by postupovala presne takto, no v dnešnom svete je možné všetko. Napríklad aj to, že ak si objednáš nový iPad Pro a príde ti ohnutý, spoločnosť Apple ti odkáže, že to nie je chyba a výkon to žiadnym spôsobom neovplyvní. 

Je to už niekoľko rokov od doby, kedy bol predstavený iPhone 6, s ktorým prišla aj neslávne známa aféra bendgate. Prechod k novému dizajnu iPhonov sa niesol aj s ich výrazne nižšiu hrúbkou, ktorá však viedla k tomu, že telefónu boli náchylnejšie na ohnutie. Niečo podobné teraz postihlo aj novú generáciu iPadu Pro, ktorý má hrúbku len 5,8 mm, čo je menej než má väčšina smartfónov.

Je to len vedľajší účinok výrobného procesu

Internetom momentálne obieha správa, v ktorej sa niekoľko používateľov sťažuje na to, že im prišiel iPad Pro ohnutý. Ohyb sa nachádza na mieste linky antén, ktorá oddeľuje dve rôzne časti kovu, z ktorého je tvorená zadná strana. Aj keď sa môže zdať, že chyba postihuje len tablety s podporou mobilných siet, na fóre MacRumors sa objavili sťažnosti aj pri iných variantách, ktoré majú len WiFi.

Ohýbanie potvrdila aj samotná spoločnosť, ktorá však nepripúšťa, žeby malo ísť o chybu a ide o vedľajší účinok výrobného procesu. Ak je zákazník nespokojný, má právo daný produkt vrátiť do 14 dní od jeho kúpy. Podľa Apple však zatiaľ nebola zaznamenaná jeho vyššia návratnosť než je zvyčajné.

Prečítaj si tiež
Žaloba proti Apple ohľadom zavádzania pri displejoch je bezpredmetná

Aj keď nejde poprieť, že tablet je plne funkčný aj s týmto nedostatkom, ide o niečo neprípustné v prípade zariadenia, ktorého cena prevyšuje 1000 eur. A určite takéto ohýbanie nie je v poriadku ako tvrdí Apple. Aj keď tu je samozrejme možnosť vrátenia do 14 dní, nie je záruka, že ďalší objednaný kus nebude mať rovnakú vadu a celý kolotoč sa bude dookola opakovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom