Spoločnosť Xiaomi nás včera poriadne zaskočila oznámením dátumu predstavenia nadstavby MIUI 9 a nového, dovtedy neslýchaného smartfónu Xiaomi Mi 5X. Výrobca sa ale tento model nesnaží skrývať a zverejnil už aj oficiálne fotografie zariadenia. 

Dizajn á la iPhone 7 Plus

Tie odhaľujú pomerne veľké množstvo detailov o smartfóne. Prvým sú farebné prevedenia, pričom súdiac podľa fotografií sa bude predávať čierne, zlaté a ružové prevedenie. Ďalším faktom je, že Xiaomi si pri vytváraní dizajnu zobralo ako predlohu iPhone 7 Plus od Apple. Mi 5X-ko ho pripomína nielen zadným duálnym fotoaparátom, ale aj dizajnom plastových predelov pre antény a rozmiestnením prvkov na spodnej hrane. Akoby už jeden klon iPhonu 7 Plus nestačil, že OnePlus 5? Potešujúcou správou je však zachovanie 3,5 mm jacku, keďže iPhone 7 Plus či Xiaomi Mi6 ho už neponúka.

xiaomi mi 5x
zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Xiaomi MiTV 4A je najlacnejšia smart TV v histórii spoločnosti
Štvrtý smartfón s duálnym fotoaparátom od Xiaomi

Všimnúť si tiež môžeme umiestnenie snímača odtlačkov na zadnej strane, čo je pre radu Mi neobvyklé. Ostatné špecifikácie si Xiaomi, našťastie, necháva pre seba. Aj napriek tomu ale unikli informácie o 5.5-palcovom FullHD displeji, procesore Snapdragon 625 a 4 GB pamäti RAM. Úplne zhodnú výbavu už ponúka známe Xiaomi Redmi Note 4X, pričom rozdiel nastáva v duálnom fotoaparáte modelu Mi 5X. Ten má ponúknuť 12 MPx rozlíšenie a snímače Sony IMX386 a Samsung S5k3m3.

xiaomi mi 5x
zdroj fotografie: Xiaomi

Má šancu uspieť?

Očakávaná cena tohto modelu je 1999 juanov, čo je v prepočte okolo 257 €. Stránka s oficiálnymi fotografiami obsahuje aj možnosť rezervácie smartfónu, pričom v čase písania článku si ho rezervovalo už viac ako 240 tisíc ľudí a číslo stále raketovo rastie. Avšak, niektoré zdroje ešte hovoria o príchode vyššej verzie smartfónu, ktorá má ponúknuť lepší procesor Snapdragon 660 a 6 GB pamäť RAM.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X za fenomenálnych 98 €

Podobnú výbavu totiž ponúka napríklad Redmi Note 4X, ktorí stojí menej ako 200 €. Jedinou záchranou pre Mi 5X by mohol byť iba procesor Snapdragon 660, 6 GB RAM a kvalitný duálny fotoaparát. Len v tomto prípade by sa za smartfón oplatilo dať viac ako 200 €. Špekulácie ale zatiaľ nechajme tak a počkajme si na 26. júl, kedy Xiaomi ukáže, čo posledné mesiace kuchtilo. Mimochodom, v rovnaký deň predstaví aj Meizu svoju vlajkovú loď Pro 7.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom