Portfólio čínskeho Xiaomi je už teraz plné tých najrôznejších zariadení za poriadne lákavé ceny a aktuálne sa k nim pridáva nový smart televízor. Ten prináša skvelé funkcie a kvalitné spracovanie za absolútne bezkonkurenčnú cenu. 

Jedinečný vizuálny zážitok dopĺňa skvelá reprodukcia zvuku

Nový televízor Xiaomi Mi TV 4A z dielne Xiaomi nie je len doteraz najmenší z ponuky spoločnosti, ale zároveň nesie aj titul toho najlacnejšieho. Jeho obrazovka s rozlíšením 1366 x 768 pixelov, obnovovacou frekvenciou 60 Hz a kontrastným pomerom 3000:1 dosahuje uhlopriečku 32″. Toto všetko je umiestnené v čiernej plastovej konštrukcii, ktorá však váži iba 3,9 kg a po pripojení stojana sa jej hmotnosť zvýši len o 40 gramov. Vďaka 12-bitovému spracovaniu farieb a dynamickej redukcii šumu je každý detail obrazu takmer dokonalý a prináša jedinečný vizuálny zážitok.

Xiaomi Mi TV 4A zdroj fotografie: Xiaomi

Pre ochranu zraku je k dispozícii aj špeciálna funkcia, ktorá dokáže znížiť vyčerpanie očí pri dlhom pozeraní. Nie je to len skvelý obraz, ktorým tento televízor dokáže vďaka prítomnosti grafického akcelerátora Mali-450 MP3 mnohých uchvátiť. K skvelým vizuálnym detailom sa pridáva aj kvalitný zvuk, ktorý vychádza zo zabudovaných stereo reproduktorov s výkonom 5 W. Tie diváka priam pohltia do deja sledovaného obsahu, ktorý sa vďaka prítomnosti umelej inteligencie dokáže prispôsobiť používateľským preferenciám.

Xiaomi Mi TV 4Azdroj fotografie: Xiaomi

Perfektný výkon s mnohými funkciami

Spracovanie všetkých informácií má na starosti procesor Amlogic 962-SX so štyrmi jadrami Cortex-A53 s pracovnou frekvenciou 1,5 GHz. Jemu vypomáha operačná pamäť RAM s kapacitou 1 GB a pre filmy či iné súbory je k dispozícii 4 GB interné úložisko. Táto novinka z dielne Xiaomi má však omnoho širšie možnosti využitia ako len pri pozeraní filmov. Samozrejmosťou je aj nadstavba MIUI TV, ktorá tvorí celé používateľské rozhranie smart TV. Používateľ ním totiž pokojne môže nahradiť svoj monitor pri počítači a využívať naplno aj funkcie konektivity. V tomto smere mu nechýba bezdrôtové Wi-Fi pripojenie, AV rozhranie, HDMI konektor alebo Ethernetu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a bohatej základni funkcií si Xiaomi Mi TV4A rozhodne nájde domov u mnohých nových zákazníkov.

Xiaomi Mi TV 4A zdroj fotografie: Xiaomi

Kvalita za extrémne nízku cenu

Teraz však prichádza rad na odhalenie ceny, ktorá sa v domovskej Číne bude pohybovať na úrovni neuveriteľných 142 €. Predaj tohto skvelého televízora začne už o pár dní, konkrétne 23. júla a v tom čase bude výrobca tiež ponúkať zľavu cca 13 € na dopravu k novým majiteľom. Tento posledný počin Xiaomi si rozhodne všimne každý fanúšik spoločnosti, ale aj mnoho ďalších zákazníkov.

Umenie vytvoriť skvelý produkt a následne ho predať za dokonalú cenu tento gigant z Číny ovláda priam dokonale, čo dokazuje aj televízorom Mi TV4A. Opäť ale môžeme Číňanom len závidieť, keďže táto novinka sa mimo Čínu s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane. Iskričku nádeje nám dáva len fakt, že Xiaomi už oficiálne vstúpilo na slovenský trh, aj keď príchod smart TV oznámený zatiaľ nebol.

Xiaomi Mi TV 4Azdroj fotografií: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP