Xiaomi minulý rok predstavilo veľmi vydarený model projektu Android One pod názvom Mi A1. Už onedlho však uvidíme jeho nástupcu Mi A2. Čínsky gigant však chystá aj prekvapenie v podobe lacnejšej verzie Xiaomi Mi A2 Lite, ktorý je možné dokonca už aj kúpiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na nástupcu vydareného modelu Xiaomi Mi A1 spred roka sa už teší nejeden fanúšik čínskeho giganta. Xiaomi Mi A2 by sme podľa teaserov mali vidieť už 24. júla na akcii organizovanej v Španielsku. Okrem spomínaného modelu však Xiaomi chystá aj Lite verziu, ktorá sa dokonca už objavila aj v predaji na e-shope AliExpress.

Výrez v displeji a aktuálny systém priamo od Googlu

Podľa údajov uvedených predajcom môžeme vidieť, že Xiaomi Mi A2 Lite ponúkne Full HD+ displej s uhlopriečkou 5,84 palcov a rozlíšením 2228 x 1080 pixelov. Nebude chýbať aktuálne veľmi využívaný výrez v hornej časti displeja. Smartfón bude poháňaný osemjadrovým procesorom Snapdragon 625 o frekvencii 2 GHz. Keďže ide o smartfón projektu Android One, predinštalovaný bude operačný systém Android Oreo.

Fotoaparáty opäť potešia milovníkov pekných fotiek

Xiaomi taktiež nezabudlo na duálny fotoaparát pozostávajúci z 12 MPx a 5 MPx snímačov. Tie budú schopné nahrávať 4K videá a ku kvalitným fotografiám dopomôže umelá inteligencia. Predný fotoaparát bude obsahovať 5 MPx snímač a bude vybavený možnosťami snímania portrétov a režimom Smart Beauty vďaka spomínanej umelej inteligencie.

Ceny lákavé, no oficiálne predstavenie smartfónu nám napovie viac

Xiaomi Mi A2 Lite bude dostupný v dvoch verziách. Prvá ponúkne 3 GB operačnej pamäte RAM a interný ukladací priestor ROM s kapacitou 32 GB. Druhá zas ponúkne 4 GB RAM a 64 GB ROM. V e-shope AliExpress sú ceny stanovené na približne 162€ za verziu s 3 GB RAM a 179€ za model s 4 GB pamäte RAM. Či budú tieto ceny a parametre zodpovedať aj predstavenému modelu, ktorý uvidíme už 24. júla, zatiaľ povedať nevieme. Každopádne sa môžeme tešiť na zaujímavé smartfóny od Xiaomi.

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.