Xiaomi minulý rok predstavilo veľmi vydarený model projektu Android One pod názvom Mi A1. Už onedlho však uvidíme jeho nástupcu Mi A2. Čínsky gigant však chystá aj prekvapenie v podobe lacnejšej verzie Xiaomi Mi A2 Lite, ktorý je možné dokonca už aj kúpiť.

Na nástupcu vydareného modelu Xiaomi Mi A1 spred roka sa už teší nejeden fanúšik čínskeho giganta. Xiaomi Mi A2 by sme podľa teaserov mali vidieť už 24. júla na akcii organizovanej v Španielsku. Okrem spomínaného modelu však Xiaomi chystá aj Lite verziu, ktorá sa dokonca už objavila aj v predaji na e-shope AliExpress.

Výrez v displeji a aktuálny systém priamo od Googlu

Podľa údajov uvedených predajcom môžeme vidieť, že Xiaomi Mi A2 Lite ponúkne Full HD+ displej s uhlopriečkou 5,84 palcov a rozlíšením 2228 x 1080 pixelov. Nebude chýbať aktuálne veľmi využívaný výrez v hornej časti displeja. Smartfón bude poháňaný osemjadrovým procesorom Snapdragon 625 o frekvencii 2 GHz. Keďže ide o smartfón projektu Android One, predinštalovaný bude operačný systém Android Oreo.

Fotoaparáty opäť potešia milovníkov pekných fotiek

Xiaomi taktiež nezabudlo na duálny fotoaparát pozostávajúci z 12 MPx a 5 MPx snímačov. Tie budú schopné nahrávať 4K videá a ku kvalitným fotografiám dopomôže umelá inteligencia. Predný fotoaparát bude obsahovať 5 MPx snímač a bude vybavený možnosťami snímania portrétov a režimom Smart Beauty vďaka spomínanej umelej inteligencie.

Ceny lákavé, no oficiálne predstavenie smartfónu nám napovie viac

Xiaomi Mi A2 Lite bude dostupný v dvoch verziách. Prvá ponúkne 3 GB operačnej pamäte RAM a interný ukladací priestor ROM s kapacitou 32 GB. Druhá zas ponúkne 4 GB RAM a 64 GB ROM. V e-shope AliExpress sú ceny stanovené na približne 162€ za verziu s 3 GB RAM a 179€ za model s 4 GB pamäte RAM. Či budú tieto ceny a parametre zodpovedať aj predstavenému modelu, ktorý uvidíme už 24. júla, zatiaľ povedať nevieme. Každopádne sa môžeme tešiť na zaujímavé smartfóny od Xiaomi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú