Teraz čítate
GeForce GTX 1080 Ti je najvýkonnejšia komerčne predávaná grafická karta na svete


Dnešok je pre mnohých PC hráčov výnimočný. Spoločnosť Nvidia totižto celému svetu odhalila svoju najnovšiu grafickú kartu, ktorá sa zároveň stáva vlajkovou loďou. Nesie označenie GeForce GTX 1080 Ti a svojím výkonom prekonáva aj nekorunovaného kráľa všetkých grafických akcelerátorov, GeForce GTX Titan X.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Novinku tak môžeme bez problémov označiť za najvýkonnejšiu komerčne predávanú grafickú kartu, aká bola kedy vyrobená. O jej oficiálne odhalenie sa postaral samotný CEO spoločnosti, Jen-Hsun Huang, ktorý kartu po prvýkrát ukázal na konferencii v San Franciscu. Nový akcelerátor ponúka oproti svojmu priamemu predchodcovi, GeForce GTX 1080, až o 35 % vyšší výkon. Niet sa čomu čudovať, nakoľko novšia karta  disponuje výrazne lepšími špecifikáciami.


zdroj fotografie: Nvidia

Ponúka neskutočných 11 GB DDR5X pamäte VRAM s ohromnou rýchlosťou 11 Gb/s. Pre porovnanie, klasická 1080-ka ponúkla „len“ 8 GB tejto pamäte, zatiaľ čo Titan X ich ponúkol 12, no s nižšou rýchlosťou 10 Gb/s. Novinka je tiež výrazne úspornejšia, nakoľko spotrebúva až o 30 wattov menej ako vyššie zmienená dvojica kariet. Bez väčších problémov má zvládať hranie na 4K monitore aj pri najvyšších detailoch, pričom sa Nvidia nezabudla zmieniť o tom, že by tento akcelerátor zvládal aj hranie na ešte o čosi vyššom rozlíšení.

zdroj fotografie: Nvidia

Nenechaj si ujsť
Vylepšený Nvidia Shield TV box prichádza s tenším dizajnom! Prináša tiež podporu hrania a streamu v 4K rozlíšení

V zásade sa jedná o mierne upravenú verziu spomínanej Titan X karty, ktorú karta 1080 Ti v niečom prekonáva, no v inom zas na ňu nestačí. Pri výbere medzi touto dvojicou však celkom určite rozhodne ich cena. Zatiaľ čo GeForce GTX Titan X stojí poriadne vysokých 1200 amerických dolárov, GeForce GTX 1080 Ti ich bude stáť len 700 $, čo je zhruba 660 €. Pri príležitosti odhalenia tejto novinky bola zároveň oficiálne znížená cena klasickej 1080-ky, ktorú odteraz kúpiš za 470 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
86%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]