Ponuka streamovacej služby Disney+ sa už čoskoro rozrastie o množstvo skvelých veľkofilmov. Spoločnosť Disney informuje, že na konci júla do svojej knižnice zaradí filmovú sériu Spider-Man. Výnimkou je však posledný film Spider-Man: Bez domova, ktorý čoskoro odvysiela konkurencia.

V júli sa na streamovacej službe Disney+ objaví päť filmov o Spider-Manovi z produkcie Sony Pictures, ktoré umožnia fanúšikom pozerať ešte väčšie množstvo titulov z kolekcie Marvel na jednom mieste.

Prvé filmy o Spider-Manovi The Amazing Spider-Man (2012), The Amazing Spider-Man 2 (2014), Spider-Man: Paralelné svety (2018), Spider-Man: Homecoming (2017) a Spider-Man: Ďaleko od domova (2019) budú pre predplatiteľov dostupné od 29. júla, s veľkou pravdepodobnosťou aj so slovenským dabingom.

Príde o ne HBO Max?

Paradoxom je, že filmy o Spider-Manovi sú aktuálne dostupné aj na streamovacej platforme HBO Max. HBO Max si v našom regióne zabezpečilo exkluzívne vysielacie práva na tituly z produkcie Sony Pictures, kam okrem Spider-Mana spadajú aj veľkofilmy ako napríklad Venom 2: Carnage prichádza, Uncharted, Morbius a ďalšie.

Viaceré z nich sú už na HBO Max dostupné, ich ponuku v posledný júlový deň obohatí aj nedávny blockbuster a šiesty najzárobkovejší film histórie Spider-Man: Bez domova.

Disney+ však vo vyjadrení hovorí, že k filmom o Spider-Manovi v blízkej budúcnosti pribudnú aj ďalšie. „Očakáva sa, že ďalšie tituly z filmového a televízneho archívu Sony Pictures budú mať premiéru na Disney+ na Slovensku neskôr v tomto roku,“ uvádza sa v tlačovej správe. Služba rovnako naznačuje pridanie ďalších filmov o Spider-Manovi.

Pridanie piatich noviniek teda možno pokladať za prvý krok rozširovania knižnice Disney+ o tituly z produkcie Sony, ktoré malo ponúkať exkluzívne HBO Max. V HBO však momentálne prebieha rozsiahla reštrukturalizácia v dôsledku zlučovania s Discovery.

Výsledkom tejto akvizície je prepúšťanie, rozsiahle rušenie projektov a predaj exkluzívnych vysielacích práv tretím stranám. HBO Max tak napríklad z kničnice odstránilo viaceré originály ako Perry Mason, kriminálku Bez vedomia či svoju čerstvú show Spolu a hladoví. Služba rovnako upustila aj od nakrúcania slovenského seriálu Víťaz, ktorý ešte na konci minulého roka promovala ako svoj prvý slovenský originál.

Čítal si už? 
Je to blamáž, tvrdí expert. HBO Max odstraňuje a zabíja to, čo Slováci milovali

Momentálne nie je jasné, či filmy o Spider-Manovi a celkovo z produkcie Sony Pictures budú ponúkané duplicitne v rámci Disney+ aj HBO Max. Predpokladáme však, že keďže sa HBO v rámci šetrenia nebálo „zarezať“ svoje vlastné projekty, rovnako na vedľajšiu koľaj odsunulo aj dohodu so Sony a v blízkej budúcnosti sa tieto tituly presunú exkluzívne na Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP