Spoločnosť HBO oznámila zrušenie populárneho seriálu Lovecraft Country aj napriek tomu, že finálnu časť prvej série sledoval rekordný počet divákov. Unikátny mix hororu, sci-fi, drámy a fantasy bol zasadený do vymyslenej časovej periódy USA 50. rokov s reálnymi historickými postavami, ktoré však už na obrazovkách neuvidíme.

Lovecraft Country tak aj napriek veľkým menám podieľajúcim sa na jeho produkcii zostane len pri prvej sérii. Ani štúdio Bad Robot J.J. Abramsa ani Monkeypaw Productions pod vedením Jordana Peeleho neboli zárukou predĺženia seriálu, informuje portál Deadline. Poslednú časť si pritom pozrelo až 1,5 milióna divákov, čo je rekordom streamovacej služby HBO Max, pokiaľ ide o ich originálne seriály.

Réžiu prvej série Lovecraft Country si podľa rovnomennej knižnej predlohy Matta Ruffa zobrala na starosti Misha Green. V hlavných úlohách sme mohli vidieť Jurnee Smollett, Jonathana Majorsa, Abbey Lee, Aunjaune Ellis a Chase Brown.

Desať častí seriálu sa sústredilo na postavu mladého Attica Freemana cestujúceho naprieč Spojenými štátmi spolu s dvomi spoločníkmi, aby pátrali po zmiznutom otcovi. Ústrednou témou bol rasizmus zmiešaný s ikonickými monštrami spisovateľa Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Na druhej sérii sa už pracovalo

O druhej sérii sa pritom hovorilo ešte vo februári, kedy mala Misha Green podľa HBO pracovať s malým tímom na pokračovaní. Práve tu mali dostať priestor nové myšlienky a nápady, ktoré by sa odkláňali od knižnej predlohy, no zdá sa, že návrhy neboli dostatočne presvedčivé. Spoločnosť HBO sa tak po podrobnej analýze a úvahách rozhodla seriál zrušiť.

Podľa portálu Vulture mala mať druhá séria názov Lovecraft Country: Supermacy. Dej by bol potom podľa samotnej režisérky zasadený do novej krajiny na mape Spojených štátov zvanej Sovereign States of America.

Dystopickej Ameriky 50. rokov, v ktorej platia zákony Jima Crowa, sa tak na HBO rozhodne nedočkáme. Nie je ale vylúčené, že sa projektu chytí iná streamovacia služba, ako napríklad Netflix, ktorý je známy aj pre skupovanie práv na zrušené seriály na iných platformách (Lucifer, The Expanse).

TMDB

Aj napriek tomu, že seriál patril medzi najočakávanejšie projekty minulého roka a mal vynikajúce čísla (kým vyšla finálna epizóda, tá prvá už mala na konte viac ako 10 miliónov pozretí), si svoju pozíciu pred vedením HBO neobhájil.

Zatiaľ čo na IMDB má pomerne vysoké hodnotenie 7,1/10, u slovenských a českých divákov až tak nezarezonoval a na CSFD aktuálne svieti hodnotenie 52 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom