Záhada monolitu je síce už pár dní vyriešená, no zdá sa, že správy o ich objavení v rôznych častiach planéty budú ešte nejaký čas pribúdať. Najnovší kovový monolit našli v Austrálii. Na bočnej časti má vyryté súradnice troch „tajomných“ miest, píše internetový portál Futurism.

Prvý zo záhadných kovových monolitov sa objavil koncom novembra v púšti v americkom štáte Utah. Tri metre vysoký oceľový stĺp neznámeho pôvodu bol v púšti podľa satelitných snímkov umiestnený už niekoľko rokov, no po pár dňoch od jeho náhodného objavenia jednoducho zmizol.

Stalo sa tak napriek tomu, že vládne orgány neuviedli, kde presne sa nachádza. Podobné monolity sa však čoskoro na to začali objavovať po celom svete – v Rumunsku, Spojenom kráľovstve, Holandsku či v Kalifornii.

Takto vyzerá austrálsky monolit, ktorý bol objavený niekoľko kilometrov od mesta Adealide. 9News

Informácie o prvom austrálskom monolite vyšli vo štvrtok. Nachádza sa asi 30 kilometrov od Adelaide, hlavného mesta Južnej Austrálie. Tento kovový monolit je však špeciálny tým, že sú na ňom vyryté súradnice troch miest – ide o newyorský mrakodrap Trump Tower, sfingu pri egyptských pyramídach a neobývaný ostrov v polynézskom súostroví Severné Mariány, píše portál Yahoo Finance.

Kreatívny kúsok skupiny umelcov

Ako sa ukázalo, za monolitovou horúčkou nie sú mimozemšťania, ale skupina umelcov s názvom The Most Famous Artist. Jej cieľom bolo vytvoriť globálny fenomén, čo sa nakoniec veľmi rýchlo podarilo – od objavenia monolitu v Utahu neprešli ešte ani tri týždne a dnes by sme už len ťažko hľadali niekoho, kto o tejto záhade nepočul.

Pôvodný kovový monolit z púšte zmizol a autori tvrdia, že už nie je v ich rukách. Autentickú kópiu pôvodného diela však ponúkali na svojej stránke za 45-tisíc dolárov. Produkt je momentálne vypredaný, no ďalší kúsok plánujú vydražiť v prvom štvrťroku 2021.

Na ich instagramovom profile zatiaľ pravidelne pribúdajú fotografie ďalších monolitov. Od umelcov sa ale o diele a s ním súvisiacom fenoméne zrejme veľa nového nedozvieme. Tejto téme sme sa podrobne venovali aj v našom predošlom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom