O výrobu smartfónov s logom Nokia by sa mohol postarať Foxconn

banner-ulefone-future
Už je to viac ako pár týždňov, čo sme vám priniesli správu o veľkolepom návrate slávnej Nokie. Táto fínska spoločnosť mala v spolupráci so svojim krajanom, HMD Global, predstaviť hneď 2 smartfóny s priam vynikajúcimi špecifikáciami, ktoré podľa nových správ zahŕňajú fotoaparáty vyrobené z grafénu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predošlé úniky priniesli informácie o dvoch zariadeniach, z ktorých by jedno malo niesť 5,2″ displej, zatiaľ čo druhé 5,5″ displej. Obe zariadenia by mali disponovať jemným 2K rozlíšením displeja, ktoré bude priam nabádať k využitiu virtuálnej reality. Po systémovej stránke majú nové smartfóny s logom Nokia potešiť najnovším Androidom 7.0 Nougat, ktorý bude spolupracovať so Z Launcherom. O vývoj tohto veľmi podareného launcheru sa postarala samotná Nokia.

Nokia Z

Nokia Z launcher

TIP: Finálnu verziu Androidu 7.0 Nougat pravdepodobne uvidíme už v auguste

Nové správy z čínskeho internetu však naznačujú, že o samotnú výrobu zariadení Nokia sa postará technologický gigant Foxconn. Ten zabezpečuje výrobu napríklad aj pre spoločnosť Apple. Ďalšie správy uvádzajú, že senzory fotoaparátu noviniek by mali byť vyrobené z grafénu. Zjednodušene povedané, tento materiál predstavuje tenkú vrstvu čistého uhlíka, v ktorej sú atómy navzájom spojené v 6-uholníkovej mriežke.

nokia-smartphone-1200x0

Ostatné správy sa však nezmenili a očakávať teda môžeme celokovové telo, najvýkonnejší procesor Snapdragon 820, 22,6 MPx fotoaparát a certifikácia IP68 by mala byť výsadou oboch pripravovaných noviniek, ktoré sa od seba majú líšiť iba vyššie spomínanou uhlopriečkou displeja. Toto všetko bude „zabalené“ v cene, ktorá by sa mala zmestiť do hranice 450 €. Nové zariadenia by mali byť predstavené ešte tento rok a nám ostáva len veriť, že nás táto milovaná spoločnosť nesklame.

TIP: Nokia je späť v plnej sile! Pripravuje smartfóny s procesorom Snapdragon 820 a 2K displejom

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]