banner-zuk-z2-fixedProjekt Android Developer Preview, ktorý priniesol vývojárom a nadšeným fanúšikom možnosť vyskúšať si vždy tú najaktuálnejšiu verziu Androidu, funguje už od roku 2014. Presnejšie prišiel s Androidom L (Lollipop), pri ktorom sme mohli vidieť jednu testovaciu verziu systému.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nástupom Androidu M (Marshmallow) Google zvýšil počet testovacích verzií na 3 a najnovší Android N (Nougat) priniesol celkovo až 5 testovacích zostavení. Doteraz sme boli taktiež zvyknutý, že prvé oficiálne verzie pre všetkých prichádzajú spolu s novými Nexusmi niekedy v priebehu októbra. Tento rok sa však situácia môže zmeniť, a to dosť podstatne. Podľa známeho používateľa @evleaks príde finálna verzia Androidu 7.0 Nougat už budúci mesiac. Ako zdroj uvádza jedného používateľa, ktorý omylom dostal formou aktualizácie nové zostavenie 7.0 NRD90M, čo naznačuje finálnu verziu. Google teda veľmi pilne pracuje na posledných úpravách a optimalizácii pred stabilným vydaním.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>TIP: Google vydal poslednú Developer Preview verziu Androidu 7.0 Nougat

Rovnako sa naskytá otázka aj ohľadom spomínaných Nexus smartfónov tento rok, o ktorých sa vedú značné diskusie. Môže nastať taká situácia, pri ktorej najprv uvidíme finálnu verziu Androidu 7.0 a až neskôr nové Nexusy. Na druhej strane však internetový gigant nemusí čakať do októbra a nové smartfóny môže tiež predstaviť v auguste spolu s uvedením finálnej verzie operačného systému. Príchod Androidu 7.0 Nougat sa, bohužiaľ, už netýka slávneho Nexusu 5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom