banner-zuk-z2-fixedZrejme každý fanúšik mobilných technológií netrpezlivo čakal na túto chvíľu. Spoločnosť Nokia „vstáva z popola“ a po miernej odmlke má konečne priniesť smartfón hodný tých najvyšších kritérií. Vlajkové lode traste sa! Táto stále veľmi populárna spoločnosť má poriadne esá v rukáve.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V spoločnosti Nokia nastali za posledné obdobie skutočne veľké zmeny. Po neslávnom „vzťahu“ so spoločnosťou Microsoft však Nokia už nie je tým výrobcom, ktorého ospevovali po celom svete. Svedčí o tom aj fakt, že výrobu nových smartfónov nebude zabezpečovať niekdajší gigant, ale postará sa o ňu spoločnosť HMD global. Tá má svoju základňu taktiež umiestnenú v Helsinkách a s Nokiou sa dohodla na 10 ročnom partnerstve, počas ktorého bude vyrábať nové produkty. Aby toho však náhodou nebolo málo, približujú sa hneď dve zariadenia hrdo nesúce meno Nokia. Menší z nich, má ponúknuť 5,2-palcový displej, zatiaľ čo ten väčší príde s 5,5-palcovým displejom. Oba panely noviniek ponúknu jemné 2K rozlíšenie, ktoré je vhodné aj pre potreby VR. Naozaj pozitívne vyznieva aj použitý čipset, ktorým má byť výkonný Qualcomm Snapdragon 820.

Novinky budú „obalené“ v hliníkovej konštrukcii, ktorá by mala byť chránená certifikáciou IP68. Fotoaparát sa taktiež nenechá zahanbiť a ponúkne 22,6 MPx rozlíšenie. Čerešničkou na torte je použitý systém. Nepopulárny Windows 10 Mobile je konečne preč a novinky od Nokie budú bežať na najnovšom Androide 7.0 Nougat. Smartfóny s týmito nekompromisnými špecifikáciami budú rozhodne atakovať tie najvýkonnejšie zariadenia súčasného trhu. Predstavenie noviniek sa očakáva ešte do konca tohto roka a známa je už aj predbežná cena. Tá by sa mala pre obe verzie pohybovať okolo hranice 450 €. Na záver nechávame priestor na menšiu diskusiu. Ako vnímate návrat tejto legendy?

[tip color=“white“]TIP: Android N dostal oficiálne meno Nougat! [/tip]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom