Aktivity celého filmového sektora sa utlmujú a veľké spoločnosti si začínajú uťahovať opasky. Stopku dostávajú mnohé rozbehnuté seriály a občas dokonca aj takmer dokončené projekty, ako napríklad snímka Batgirl od Warner Bros. Pictures.

Mnohí sa tak oprávnene začali zaujímať o osud potvrdeného pokračovania Jokera, ktorého filmové práva vlastní rovnako Warner Bros. Portál Deadline však zverejnil vyhlásenie, ktoré potvrdzuje, že prípravy na film pokračujú a do kín by snímka mala doraziť 4. októbra 2024.

Vyjde režisérovi opäť experiment?

Po obrovskom úspechu Jokera v roku 2019, keď ako prvý film s R-kovým ratingom v histórii zarobil v celosvetových pokladniach viac než miliardu dolárov a získal dvoch Oscarov, sa okamžite začalo hovoriť o jeho pokračovaní.

TMDB

Čo sa ešte pred pár mesiacmi zdalo len ako zbožné želanie fanúšikov, sa nakoniec stalo realitou, keď sám tvorca na svojom Instagrame potvrdil pokračovanie, ktoré dostalo pracovný názov Joker: Folie à Deux.

Prisľúbený návrat režiséra Todda Phillipsa, scenáristu Scotta Silvera a hlavného protagonistu Joaquina Phoenixa divácke nadšenie ešte zvýraznili. Studenou sprchou sa však po skvelej správe pre niektorých fanúšikov stala informácia o smerovaní nového Jokera, ktorý by mal byť natočený ako muzikál.

TMDB

Phillips experimentoval už pri prvom filme, kedy Jokera poňal nekonvenčne a snímku nakrútil ako ťaživú osobnú drámu, navyše s R-kovým ratingom. V tomto prípade experiment vyšiel. Z Jokera sa stal celosvetový fenomén.

Správy o novom pokračovaní ako muzikálnej dráme potvrdzujú aj jednania so speváčkou a herečkou Lagy Gaga, ktorá by mohla stvárniť jedinú skutočnú lásku Jokera, Harley Quinn.

moviestillsdb.com

Obľúbená speváčka by tak na veľkom plátne mohla opäť zužitkovať svoje muzikálové nadanie, ktoré naposledy predviedla v úspešnom filme Zrodila sa hviezda. Todd Phillips sa tak chystá namiešať skutočne bizarný kokteil a či bude divákom chutiť rovnako ako úspešný Joker sa dozvieme o dva roky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP