Vývoj grafiky v hrách sa posúva opäť na novú úroveň, ktorú prinášajú aj nové možnosti grafických kariet od Nvidie. Popredný výrobca tohto hardvéru prednedávnom ukázal produkty, ktorými tromfol všetku konkurenciu. Najnovšie grafiky Nvidia s označením RTX sú založené na architektúre Turing a ponúkajú špičkové vlastnosti, ktoré teraz demonštrujú zábery z Battlefield V. 

Je tomu len pár dní, čo Nvidia ukázala svoje najdokonalejšie grafické karty doteraz. Počas predstavenia nových modelov RTX 20xx spoločnosť ospevovala novú technológiu, ktorá dokáže v reálnom čase vykresľovať slnečné lúče a odrazy na objektoch. Vďaka novým vylepšeniam v týchto novinkách budú hry ešte reálnejšie a svojim prostredím sa budú takmer podobať filmom.

Nvidia vytvorila prelomové grafické karty, ktoré zmenia herný svet

Dôkazom kvalít tejto novej technológie je demo video, ktoré zobrazuje zábery z pripravovaného titulu Battlefield V. Hra z prostredia 2. svetovej vojny bude mať svoju premiéru 4. septembra, no zopár scén odhalila už teraz. V nich bolo využité renderovanie slnečných lúčov v reálnom čase. V demo videu sú jednotlivé zábery porovnávané s vypnutou a zapnutou technológiou kariet GeForce RTX 20xx. Práve odrazy svetla robia všetky efekty a zobrazenie hry ešte dokonalejším ako kedykoľvek predtým.

Nenechaj si ujsť
Mal by si začať šetriť: Nvidia predstavila najlepšiu grafickú kartu pre hráčov s 4352 jadrami a 11 GB pamäťou

Výbuchy a oheň sa perfektne odrážajú na povrchoch okolitých predmetov a herných postáv. Technológia, na ktorej Nvidia tak dlho pracovala, predstavuje ohromný skok vo vývoji grafických kariet, ale aj samotných hier. Doterajšie metódy totiž neumožňovali vývojárom zabudovať do svojich titulov tak dokonalé odrazy svetla. Ostáva už len čakať, kým sa nové vylepšenia spoločnosti dostanú aj do praxe, aby si ich mohli užiť všetci milovníci hier. Tí ich zatiaľ môžu obdivovať na priloženom demonštračnom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom