Na trhu sa nám zrejme definitívne otvára nový segment, do ktorého patria smartfóny špecificky označované ako herné. Po Razer Phone a Xiaomi Black Shark Gaming Smartphone svoj kúsok pridáva aj Nubia.

Čínska Nubia, ktorá patrí pod spoločnosť ZTE, dnes predstavila nový smartfón Nubia Red Magic Phone. Zariadenie prichádza s minuloročným top procesorom Snapdragon 835, ktorý dopĺňa 8 GB RAM a 128 GB vnútorná pamäť. Grafickým čipom je Adreno 540 a k dispozícii bude aj špeciálny režim Gameboost, ktorý zaistí plynulý herný zážitok.

Displej zariadenia ponúka 6 palcov pri rozlíšení FullHD+ a pomere strán 18:9. Kontrast obrazovky dosahuje hodnotu 1500:1. Nubia výrazne promuje aj unikátny systém chladenia vzduchom, ktorý má umožniť vysoký výkon aj pri dlhom hraní hier. Pomáha k tomu konštrukcia z hliníka a špeciálna ergonómia, ktorá umožňuje efektívne odvádzanie tepla. Vzadu nájdeme aj špeciálne diódy, ktoré zaistia špeciálne efekty.

Na zariadení sa nachádza aj špeciálna zvuková výbava, ktorá má poskytnúť dokonalý zážitok počas hrania. Fotoaparát zariadenia prichádza vzadu s 24 MPx snímačom Samsung a s clonou f/1.7. Vpredu nájdeme 8 MPx senzor (f/2.0). Používatelia môžu prostredníctvom zadného fotoaparátu nahrávať 4K video pri 30 fps a spomalené video v HD a 120 fps. Batéria poskytne kapacitu 3800 mAh, ktorá má vystačiť na 7 hodín hrania. Operačným systémom je najnovší Android 8.1.

Dostupnosť zatiaľ otázkou

Zatiaľ menej je informácií ohľadom budúcej dostupnosti Nubia Red Magic Phone. Spoločnosť prisľúbila viac detailov v nasledujúcich týždňoch a zatiaľ len vieme, že smartfón bude od 23. apríla dostupný cez stránku Indiegogo za 399 dolárov. Predstavený tak máme ďalší herný kúsok, ktorý z trojice Razer Phone, Black Shark a Nubia sa ti pozdáva najviac?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom