Prvé detaily o pripravovanej hernej konzole odhalila spoločnosť z Redmontu počas konferencie E3 a aj napriek tomu, že neukázala žiaden hardvér, hráči sa majú už teraz skutočne na čo tešiť. Vylepšenia Projectu Scarlett sa postarajú nielen o fantastický vizuálny zážitok z hrania, ale potešia všetkých, ktorí by sa obávali prechodu na túto novú generáciu. 

Budúci Xbox totiž bude podporovať hranie vo vysokom 4K rozlíšení a spätnú kompatibilitu nielen pri starších hrách, ale aj samotných ovládačoch, informuje Gamespot. Podobne ako Sony, aj Microsoft sa pri vývoji svojej konzoly novej generácie snaží vylepšiť všetky kritické stránky, ktoré ocenia všetci hráči. Už teraz však vieme, že sa môžeme pripraviť na skutočne rýchlu konzolu, ktorá vďaka SSD disku výrazne skráti časy načítania hier, no prinesie aj perfektný zážitok z kvalitnej grafiky pri vysokom počet snímok za sekundu.

Primárnym cieľom Xboxu bude skvelá grafika a spätná kompatibilita

Microsoft totiž v rozhovore pre portál Gamespot prezradil viacero detailov, ktoré nám prinášajú ešte detailnejšie predstavy o tom, čo môžeme od budúceho Xboxu očakávať. Okrem spomínaných vylepšení sa chce zamerať na grafickú stránku hier, ktoré bude možné hrať v 4K rozlíšení pri 60 fps, čím ponúkne ešte dokonalejší obraz pri hraní. Práve skvelá hrateľnosť vo vysokej kvalite má podľa Microsoftu zabezpečiť, že si hráči užijú hry na maximum.

Nenechaj si ujsť
Nová generácia Playstation a Xboxu rozhodne zmení herný priemysel. Čo všetko však ponúkli ich predchodcovia?

Okrem toho však nemusia mať hlavy v smútku kvôli tomu, že by si nezahrali tituly z predošlých generácií Xboxu. Spoločnosť sa totiž postará o spätnú kompatibilitu, vďaka ktorej bude môcť Project Scarlett spustiť aj hry z Xboxu One, originálneho Xboxu, či Xboxu 360. To však bude platiť aj pri herných ovládačoch. Nová generácia vyrukuje s Elite ovládačom, no pripoja sa k nej aj predošlé modely, ktoré si doteraz mohli hráči prispôsobiť podľa seba a Microsoft nechce, aby prišli o možnosť ich využitia pri novej konzole.

Nový Xbox by mal byť podľa všetkého predstavený už počas prázdnin v roku 2020, informuje ComicBook. V kategórii herných konzol bude predstavovať veľký skok vpred, ktorý poskytne dostatok vylepšení, aby upútal verných fanúšikov doterajších generácií. Ostáva tak len čakať, s čím vyrukuje Sony v jeho PlayStation 5. Aj v tomto prípade sa však môžeme tešiť na poriadne nadupanú konzolu, ktorá nám doteraz o sebe už čo-to prezradila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom