Aktualizované 15. septembra: Očakávaná akčná adventúra Avatar: Frontiers of Pandora sa na včerajšej akcii Sony State of Play opäť predviedla v plnej paráde a ukazuje, že ročný odklad hre mimoriadne prospel.

Avatar: Frontiers of Pandora sa odohráva v rovnakom univerze ako filmy Jamesa Camerona. Hráč sa tu ujme role osirelého člena Na’vi, ktoré ako dieťa uniesla RDA a posledných 15 rokov bol držaný bokom od svojho domovského sveta.

Hlavná postava je členom rešpektovaného klanu Sarentu, o ktorom sa predpokladá, že zmizol pred rokmi počas bitky o pohorie Hallelujah. To diváci mohli vidieť v prvom filme Avatar z roku 2009.

Herná novinka okrem zaujímavého príbehu ponúkne aj obrovský otvorený svet s typickými dominantami Pandory, ale tiež niektorými absolútnymi novinkami.

Nový trailer sa zameriava skôr na príbeh, ukazuje však aj prvotriednu grafickú stránku. Ak bude Frontiers of Pandora skutočne vydaný v takejto podobe, pôjde o jednu z najkrajších hier s otvoreným svetom vôbec. Presvedčíme sa o tom 7. decembra, kedy Avatar: Frontiers of Pandora vychádza 7. decembra na PS5, Xbox X/S a PC.

Pôvodný článok: Avatar: Frontiers of Pandora konečne dostal prvý gameplay trailer a je sa na čo : pozerať. Borci zo štúdia Massive, ktorí stoja za úspešnou dvojicou strieľačiek Division, hráčom prvýkrát detailne odhalili sci-fi svet Pandory v hernej novinke. Odohráva v rovnakom univerze ako filmy Jamesa Camerona.

Far Cry na Pandore

Avatar: Frontiers of Pandora bol prvýkrát oznámený ešte v roku 2017, následne však hráči o novinke dlhé roky nič nepočuli. Zmenilo sa to v júni 2021, kedy vývojári ukázali prvé video a sľubovali vydanie súbežne s veľkofilmom Avatar: Cesta vody, ktorý mal premiéru v decembri minulého roka.

Tento termín vývojári kvôli prieťahom nakoniec nestihli a herný Avatar vyjde o rok neskôr, konkrétne 7. decembra tohto roka. Súbežne s odhalením dátumu vydania sme sa dočkali aj vôbec prvých gameplay záberov, ktoré hovoria viac o hlavnej postave ako i hrateľnosti.

V centre príbehu bude stáť členka Na’vi, ktorá bola vychovaná ľuďmi a skutočnú Pandoru nikdy nevidela. Hlavná hrdinka následne strávila 15 rokov v umelom spánku, len aby zistila, že kolonizácia Pandory je horšia ako kedykoľvek pred tým a pridá sa k obrane svojej planéty.

Nový Avatar sa bude hrať z pohľadu prvej osoby a zverejnené zábery sľubujú dobre známu podobnosť so sériou Far Cry. Hra bude klásť veľký dôraz na akciu, ktorá sa oproti Far Cry zdá byť výrazne dynamickejšia, rovnako ako na objavovanie masívneho sveta Pandory.

Vývojári do novinky zapracovali všetky kľúčové elementy posledného Cameronovho filmu, hlavná postava teda bude môcť skrotiť lietajúcu zver, skákať po stromoch či plávať pod vodou.

Pri predstavení hry sa na pódiu objavil aj James Cameron, ktorý potvrdil, že novinka sa bude odohrávať v rovnakom univerze ako jeho filmy a odhalil tiež viac o motivácii hru vytvoriť.

Chceli sme, aby obecenstvo skutočne zažilo, aké je to byť na Pandore, snívať s otvorenými očami a objavovať tento svet. Našou víziou bolo využiť technológie a nájsť alternatívy aj mimo filmov, ako sa do tohto sveta ponoriť. Vývojári v Ubisoft zdieľajú podobnú víziu, tím Massive posúva hranice a prináša Pandoru k životu,“ povedal Cameron počas hernej prezentácie.

Následne sa k slovu dostala herná riaditeľka Ditte Deenfeldtová, ktorá priblížila, že svet Avatar: Frontiers of Pandora bude navrhnutý tak, aby neustále odmeňoval hráčsku zvedavosť a v hrateľnosti bude využívať všetky špeciálne zručnosti Na’vi ako ich nadľudskú silu či spätosť s prírodou.

Herný Avatar vychádza 7. decembra na PC, PS5 a XBox Series X/S, ešte pred tým si fanúšikovia Ubisoftu a hier z otvoreného sveta prídu na svoje v novom diele Assassin’s Creed, ktorý bude tentokrát zasadený do Bagdadu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú