Ešte vo februári tohto roka filmový svet obletela správa o možnom reštarte filmového Supermana. Vtedy ešte nebolo isté, či sa do svojej postavy vráti Henry Cavill, ktorý svoj zovňajšok zo superhrdinských filmov medzičasom vystriedal za Zaklínača či Sherlocka Holmesa v netflixovom filme Enola Holmes.

Podľa najnovších informácií portálu The Hollywood Reporter Warner Bros. už aktívne vyhľadáva herca a režiséra na pozíciu nového Supermana. Viaceré zdroje sa pritom zhodujú, že Warneri spolu s DC hľadajú černošského režiséra, ktorý by mal na starosti úplne nový film so Supermanom. Vedľa režiséra sa hľadá aj nová černošská hviezda na pozíciu hlavného hrdinu.

TMDB

Scenár pripravovaného filmu je v rukách Ta-Nehisi Coatesa, ktorý sa v minulosti preslávil ako talentovaný komiksový spisovateľ, prevažne pri kúskoch od Marvelu.

Na čom si filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Zdroje blízke THR naznačujú, že Coates pracuje na príbehu orientovanom na pôvod Supermana, ktorý by mal byť zasadený do 90. rokov minulého storočia.

Podľa IGN nový Superman pod záštitou Coatesa a zatiaľ neznámeho režiséra bude v rámci značky úplne novým príbehom. Prirovnávajú ho napríklad k poslednému Jokerovi, ktorý je zasadený do 80. rokov, čím úplne vystupuje z radov ostatných DC filmov a nepatrí do rozšíreného filmového univerza DCEU. Aj napriek tomu sa Joker po premiére tešil obrovskému úspechu.

Ako vôbec prvý R-kový film v histórii dokázal Joker v tržbách zarobiť viac ako miliardu dolárov, za fenomenálny výkon si jeho predstaviteľ, Joaquin Phoenix, od filmovej akadémie vyslúžil aj oskarovú sošku.

TMDB

NEPREHLIADNI
https://fontech.startitup.sk/takto-sa-rodi-legenda-nastupca-game-of-thrones-predstavuje-prve-zabery-z-nakrucania/

Nový Superman teda bude zasadený mimo aktuálnej DCEU a s istotou tiež mimo „snyderovej“ linky. Príbeh Wonder Woman (Gal Gadot), Aquamana (Jason Momoa) a Flasha (Ezra Miller) ostáva teda nedotknutý, čo môže znamenať, že v rámci tejto série sa dočkáme celkom nového Supermana. Henry Cavill ho však s najväčšou pravdepodobnosťou už nestvárni.

DC poháňa túžba po diverzite

Za chystaným Supermanom teda na žiadosť Warnerov stojí vyložene černošský ansámbel a politická korektnosť zo strany filmovej spoločnosti sa predstaví aj v ďalších chystaných projektoch. Preukázanie rodovej, respektíve sexuálnej diverzity chce filmový gigant predstaviť aj pripravovanom seriáli Green Lantern, kde bude hlavná postava homosexuálom, rovnako ako v seriáli z Arrowverse linky, ktorý predstaví čiernu superhrdinku.

Druhý spomínaný titul má podľa všetkého na starosti Ava DuVernay. Tá je v komunite známa hneď niekoľkými snímkami, poukazujúcimi na problematiku rasovej segregácie. Medzi jej najznámejšie diela posledných rokov patrí Selma alebo miniseriál When They See Us.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP