Univerzum Zaklínača začína naberať na sile a okrem druhej (a údajne aj tretej) série hlavného seriálu s Henrym Cavillom Netflix pracuje hneď na niekoľkých ďalších projektoch. Fanúšikovia fantasy sa tak dočkajú napríklad animovaného seriálu The Witcher: Nightmare of the Wolf aj prequelu s podtitulom Blood Origin.

Práve The Witcher: Blood Origin sa začína hýbať vpred a Deadline informuje o prvej z ústredných postáv, ktorú tvorcovia obsadili. Jednu z hlavných úloh v pripravovanej minisérii si zahrá 34-ročná herečka Jodie Turner-Smith, pre ktorú pôjde o životnú rolu.

Doposiaľ sa britská umelkyňa objavovala v menej známych filmoch ako Lemon či Queen & Slim, vidieť sme ju mohli aj vo vybraných epizódach akčného sci-fi seriálu The Last Ship. Turner-Smith v seriáli stvárni „elitnú bojovníčku požehnanú hlasom bohyne“ menom Élie, ktorá na začiatku seriálu opustí svoj klan, kde zastáva úlohu osobnej strážkyne kráľovnej. Následné udalosti však postavu vrátia na bojové chodníčky a Élie sa vydáva na cestu za pomstou i vykúpením.

Facebook

O presnom deji seriálu sa momentálne nevie takmer nič, zasadený by mal byť približne 1 200 rokov pred udalosti zo Zaklínača a sústrediť by sa mal na elfské klany. Elfovia sú v univerze Zaklínača vnímaní ako podradná rasa, kedysi však išlo o vznešený a majestátny národ, ktorý doplatil na konflikt s ľudskou rasou i vlastnú pýchu. Seriál sa rovnako zameria aj na udalosti, ktoré viedli ku konjunkcii sfér.

V poľskej fantasy ide o jednu z kľúčových udalostí, počas ktorej sa otvorili brány medzi paralelnými svetmi a vymazali sa hranice medzi svetmi ľudí, elfov a príšer. The Witcher: Blood Origin zároveň predstaví aj nerozpovedaný príbeh vôbec prvého Zaklínača.

Zaujímavosťou je, že s projektom sa v zákulisí spája aj meno Jasona Momou, známeho ako Aquamana či Khal Droga z Game of Thrones, ktorý by mohol prvého Zaklínača stvárniť. Momoa minulý rok na Instagrame zverejnil fan art, na ktorom stojí po boku Henryho Cavilla v popredí zaklínačskej pevnosti Kaer Morhen, čím rozprúdil vášnivé diskusie a teórie. Na potvrdenie si však v tejto chvíli musíme počkať.

Instagram

The Witcher: Blood Origin by sa mal začať nakrúcať v lete, k divákom sa teda nedostane skôr ako v priebehu budúceho roka. Seriál je plánovaný ako miniséria, pozostávať bude zo šiestich epizód.

Hlavným showrunnerom seriálu je Declan de Barra, ktorý sa vo veľkom spolupodieľal aj na vzniku prvej série Zaklínača v roku 2019, asistovať v role producentky mu bude Lauren Schmidt Hissrich stojaca za hlavným seriálom. Účasť na projekte potvrdil aj spisovateľ Andrzej Sapkowski, ktorý bude na seriál dohliadať ako odborný konzultant.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom