Španielsky seriál Money Heist v televíznom svete vyvolal malé šialenstvo, nie je preto divu, že fanúšikovia pozorne sledujú ďalšie projekty jeho tvorcov. Dvaja z nich už čoskoro na Netflixe predstavia očakávanú seriálovú novinku Sky Rojo.

Podobne ako Money Heist, aj nový seriál od vyhľadávaných televíznych tvorcov Alexa Pinu a Esther Martínez Lobato sa ponesie v akčnom duchu, poňatý však bude veľmi svojsky. Tvorcovia ho  totiž označujú ako rôznorodý mix žánrov s dôrazom na farebnosť, absurditu i svojský humor.

V centre pripravovanej novinky sa ocitne trojica exotických tanečníc, ktoré utekajú zo sveta prostitúcie a drog pred svojím pasákom. Prvá upútavka sľubuje pomerne bláznivý zážitok, v seriáli nebudú chýbať automobilové naháňačky, zbrane, drogy i sporo odeté slečny.

Žánrová odbočka pre španielskych tvorcov nebude jediným rozdielom oproti populárnemu Money Heist. Filmári siahli na minutáž a prvá séria bude pozostávať z ôsmych 25-minútových dielov.

Kratší vysielací čas tvorcovská dvojica odôvodňuje zachovaním dynamiky príbehu, ktorým je podľa nich závod o prežitie. Seriál bude pozostávať celkovo z dvoch sérií, prvá z nich sa na Netflixe pod názvom Red Sky objaví už o necelé dva mesiace, v piatok 17. marca.

Úspešný reparát?

Sky Rojo nie je prvým projektom, za ktorý sa producenti Money Heist postavili. Minulý rok sa na Netflixe objavila mysteriózna dramatická novinka The White Lines od Alexa Pinu, odohrávajúca sa na španielskej Ibize. Príbeh sledoval kroky Zoe Collins, ktorá na ostrove plnom drog a divokých párty snažila objasniť záhadnú smrť svojho brata.

Aj keď si novinka v sledovanosti neviedla najhoršie, po stránke kvality i dejovej zápletky za vysokými očakávaniami zaostala. Aj vďaka tomu Netflix pokračovanie nakrúcania a prípadnú druhú sériu zmietol zo stola. Uvidíme teda, či sa tvorcom s prichádzajúcim seriálom povedie lepšie a podarí sa im priblížiť k úspechu fenomenálneho Money Heist.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP