Platby v prostredníctvom kryptomien sú vďaka ich rastúcej popularite a využití stále častejšie, no v realite veľké obchody s obrovskými sumami zaplatené v digitálnych menách tak často nevidíme.

To sa však zmenilo koncom mája v americkom Miami Beach, kde sa v mestskej štvrti Surfside o poschodie nižšie od bývalého poradcu prezidenta Donalda Trumpa Jareda Kushnera a dcéry Ivanky Trumpovej predal luxusný penthouse za rekordných 22,5 miliónov dolárov, čo je v prepočte takmer 18,5 miliónov eur, pričom kupca zaplatil v kryptomene, informoval Forbes.

Okrem toho sa jednalo o najdrahší penthouse v celom Miami Beach podľa ceny za meter štvorcový, ktorá bola po prepočte zo stôp  takmer 50 000 dolárov za meter štvorcový. Kvôli zmluvám o mlčanlivosti však nebolo zverejnené meno kupcu ani druh kryptomeny, prostredníctvom ktorej kúpu uskutočnil.

Penthouse, ktorý sa nachádza na 9. poschodí budovy, sa môže pochváliť štyrmi spálňami, štyrmi kúpelňami a terasou s rozlohou 275 metrov štvorcových. Luxusný butikový byt navrhol taliansky architekt a dizajnér Antonio Citteriu, ktorý je známy svojimi komplexnejšími projektmi.

Zaujímavé tiež je, že celá dohoda o kúpe bola uzavretá už do 10 dní a stanovila tak ďalší rekord v rýchlosti dokončenia dohody pre kupujúceho aj predávajúceho na miestnom trhu. Samostatným rekordom je tiež fakt, že išlo o doposiaľ najväčšiu trancakciu s kryptomenami na trhu nehnuteľností v USA.

Tam totiž majetnejší občania uzatvárali obchody s nehnuteľnosťami v bitcoinoch už v roku 2014 aby svoje zisky mohli „uložiť“ do stabilnejšej triedy aktív, teda nehnuteľností, no verejnosť sa o nich dozvedala skôr len zriedka.

Aktuálna kúpa však okrem iného dokazuje aj životaschopnosť decentralizovaného platobného systému kryptomien a napriek tomu, že nie je známe, v akej digitálnej mene bol obchod uskutočnený, to môžeme považovať za dobrú správu pre celý trh.

NEPREHLIADNI
Kryptomeny čakajú aj v SR veľké zmeny v regulácii, Matovičov úrad si však so Sulíkovým protirečí

Nákupy prostredníctvom kryptomien vidíme v dnešnom svete predsa len stále častejšie a napriek tomu, že taká Tesla platby v bitcoinoch stále kvôli výhradám voči jeho udržateľnosti neprijíma, sa mnoho inštitúcií po celom svete, vrátane prezidenta Salvádoru, prikláňa aj k najväčšej kryptomene.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom