Wizards of the Coast je americký vydavateľ stolných hier, ktorý sa preslávil najmä legendárnou kartovou hrou Magic: The Gathering a následne po získaní práv aj stolnou hrou na hrdinov Dungeons & Dragons. Práve toto vydavateľstvo si povoláva na pomoc vývojárov tých najzásadnejších RPG videohier, aby pod novou značkou prinieslo príbehový zážitok ako zo starej školy, píše PC Gamer.

Wizards of the Coast založilo štúdio Archetype Entertainment s cieľom prinášať hráčom nostalgický zážitok príbehových RPG z konca 90. rokov. Konečný počet zamestnancov nie je známy, no štúdio sa už teraz môže pochváliť párom zvučných mien.

James Ohlen a Chad Robertson sa v hernom svete preslávili hneď niekoľkými obrovskými projektami, vyvíjanými pod krídlami RPG giganta BioWare. Ohlen bol hlavný dizajnér titulov ako Baldur´s Gate, Neverwinter Nights, Knights of the Old Republic alebo Dragon Age: Origins. Práve on bude hlavou novovzniknutého štúdia.

Jeho pravou rukou bude Chad Robertson, známy najmä svojim prínosom v hrách Anthem a Star Wars: The Old Republic. Možno by si sa aj ty domnieval, že Archetype Entertainment bude pokračovať v šľapajach hier vydávaných pod Wizards of the Coast, no opak je pravdou. Prvou vydanou hrou pod Archetype Entertainment by malo byť príbehom poháňané sci-fi RPG.

Nenechaj si ujsť
Prestížna česká univerzita zakladá herné štúdio. Vydá jedinečné vlastné hry

Keďže sa Ohlen podieľal na vývoji hier Mass Effect a viacerých Star Wars tituloch, jeho prínos v oblasti budovania sci-fi zážitku bude nepopierateľný. Na druhej strane, ani Wizards of the Coast nepatrí do starého železa.

Vydavateľstvo sa len prednedávnom podieľalo na vývoji Magic the Gathering: Arena a momentálne úzko spolupracuje s Larian Studios na treťom Baldur´s Gate.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom