O nových konzolách od Microsoftu a Sony sa špekuluje už dlhý čas, no čoskoro by mohli byť odhalené ďalšie detaily priamo na konferencii E3. Tej sa ale japonský gigant nezúčastní, a tak sa budú internetom ďalej šíriť dohady o vlastnostiach jeho novej konzoly. Najnovšie správy z amerického patentového úradu naznačujú, že PlayStation 5 prinesie hráčom možnosť obchodovania s hrami.

Mnohí fanúšikovia herných konzol dúfajú, že na konferencii E3 uvidia aspoň nový model od Microsoftu. Zatiaľ nebolo nič oficiálne potvrdené. Aj keď by sme na tejto udalosti čakali tiež jeho hlavného konkurenta z ďalekého východu, Sony sa rozhodlo, že tentokrát sa do Los Angeles nevydá, informoval portál Kotaku. Jedným z dôvodov môže byť aj to, že neplánuje predstaviť veľké novinky, ktoré si zrejme odkladá až na rok 2020. Práve v tom čase by mala byť podľa doterajších informácií odhalená nová konzola.

Patent odhalil novinku od Sony, ktorá poteší nejedného hráča

PlayStation 5 je stále v štádiu vývoja a mnohí hráči už netrpezlivo čakajú na jej predstavenie a špecifikácie, ktoré ponúkne. Nedávno bola odhalená možná konfigurácia hardvéru, ktorý bude podľa informácií portálu Altchar poriadne nadupaný. S vysokým výkonom by táto novinka zvládla aj tie najnáročnejšie hry s ľahkosťou. Teraz sa však objavili informácie o novej funkcii, ktorou môže Sony hráčom sprístupniť aj obchodovanie s hrami. Týmto spôsobom by si mohli majitelia PS5 medzi sebou predávať hry.

Pixabay

Nenechaj si ujsť
Odpovede na najčastejšie otázky ohľadom PlayStation 5: Môžeme od Sony očakávať revolúciu?

Podľa informácií portálu Gameranx by mohli hráči na hrách niečo málo zarobiť, ak ich už nebudú hrať. Dokonca zrejme bude možné podarovať kópiu hry priateľom. Hoci by mnohí túto možnosť uvítali, zatiaľ sa ešte nejedná o „hotovú vec“. Sony si tento systém síce dalo patentovať , no to neznamená, že ho musí využiť hneď v PlayStation 5. Mnoho informácií o tomto virtuálnom obchode je ešte neznámych a spoločnosti ostáva dotiahnuť do cieľa veľa detailov.

Oficiálne by sme sa novej konzoly od tohto japonského výrobcu mali dočkať až o rok a dovtedy môže byť odhalených viac nových informácií. Hráčov by však mal potešiť aj systém spätnej kompatibility, vďaka ktorej si budú môcť na PS5 zahrať aj hry napríklad z aktuálnej konzoly PS4, informoval Gamerant. Do predstavenia sme tak naďalej odkázaní len na nové špekulácie, ktoré potvrdí, respektíve vyvráti až oficiálna premiéra tejto očakávanej konzoly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom