Aktuálna generácia herných konzol je na trhu už nejaký ten rok, a tak nastal čas, aby výrobcovia ukázali nových nástupcov. Okrem Microsoftu však na svojej novinke pracuje aj japonské Sony, ktoré si podľa posledných správ pripravuje pre hráčov poriadne „delo“. Konzola PlayStation 5 môže svojimi vlastnosťami a výbavou splniť sny hráčom, ktorí od nej čakajú ten najlepší hardvér a poriadne vysoký výkon. 

Fanúšikovia Sony a jeho hernej konzoly už netrpezlivo čakajú na nasledujúcu generáciu, ktorá so sebou prinesie dlho očakávané vylepšenia. Teraz sa objavili ďalšie nové informácie, ktoré odhaľujú možný čas predstavenia, ale aj potencionálnu výbavu tejto pripravovanej novinky.

Sony má v rukáve veľké eso, ktoré môže odhaliť už čoskoro

Herné štúdiá už mali podľa nových správ dostať na skúšku vývojársky kit PlayStation 5 s poriadne nadupanou výbavou. Hoci nie sú tieto informácie potvrdené, tak zdroj, ktorý ich odhalil, patrí medzi dôveryhodné. Pokiaľ by sa tak jeho predpoklady naplnili aj teraz, herná komunita sa môže tešiť na poriadne výkonnú konzolu, ktorá si hravo poradí aj s najnáročnejšími titulmi. Tie má zvládať ľavou zadnou aj pri 4K rozlíšení so 60 fps. Podľa portálu Altchar sa máme dokonca dočkať podpory pre 8K rozlíšenie a 4K rozlíšenie pre bezdrôtové VR sety.

Parody Movies / YouTube

Nenechaj si ujsť
Pre PlayStation je rok 2019 jeden z najlepších rokov vôbec. Toto sú novinky, ktorými si podmaní celý svet

Zdrojom výkonu PlayStation 5 má byť podľa odhadov 8-jadrový procesor AMD Zen 2 s pracovnou frekvenciou až 3,2 GHz. Od AMD má pochádzať tiež grafický čip NAVI GPU, ktorého výkon sa môže vyšplhať až na 14,2 TFLOPs. Pamäť pritom môže dosiahnuť ohromných 20 GB až 24 GB GDDR6, z čoho 4 GB bude dostupných pre operačný systém. Všetky hry si hráči navyše pohodlne uložia do 2 TB veľkého úložiska. Takto vybavenú mašinu má Sony priniesť na trh už v prvej polovici budúceho roka, no oficiálna premiéra môže prísť ešte skôr.

YouTube

Japonská spoločnosť sa dokonca môže odhodlať k predstaveniu PlayStation 5 ešte pred konferenciou E3 v júni tohto roka. Zatiaľ však nebolo nič oficiálne potvrdené, a tak nám neostáva nič iné, len si počkať či Sony s týmto dlho očakávaným prekvapením vyrukuje už o pár mesiacov. Novej výbave by ale mala odpovedať aj cena, ktorá zrejme nebude práve najnižšia. Ďalšie detaily môžu byť odhalené už o pár dní počas konferencie GDC 2019, ktorá sa bude konať od 18. do 23. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom