Situácia spoločnosti Huawei sa v spore so Spojenými štátmi upokojila a tento gigant tak môže opäť využívať americké technológie, hoci len pre široko dostupné produkty. Napriek tomu sa firma nevzdáva a naďalej plánuje pracovať aj na svojom vlastnom operačnom systéme. Hoci zatiaľ nie je jasné, čo všetko so sebou Ark OS prinesie, zakladateľ Huawei, Ren Zhengfei, tvrdí, že bude rýchlejší ako Android a MacOS, informuje Gizmochina.

O alternatíve za operačný systém Android z dielne Huawei sa hovorí už dlhé mesiace, no stále sme sa o ňom príliš veľa informácií nedozvedeli. Hovorilo sa o rôznych názvoch, medzi ktorými bol aj HongMeng, IndeonOS, Huawei ARK, Huawei ARK OS, ale aj ARK OS.

Spoločnosť môže nakoniec zvoliť poslednú možnosť, ktorou označí svojho nového rivala pre najpoužívanejšie operačné systémy pre smartfóny, ale aj počítače.

Operačný systém od Huawei môže Android a MacOS poraziť aj svojou rýchlosťou

Kľúčový detail o novom systéme však teraz prezradil samotný zakladateľ Huawei, Ren Zhengfei, ktorý v rozhovore pre magazín Le Point prezradil, že operačný systém z jeho dielne bude rýchlejší ako Android a MacOS. Svoje využitie pritom nájde nielen v smartfónoch, ale aj v routeroch, dátových centrách a v neposlednom rade aj v notebookoch spoločnosti, informuje Phandroid. Práve kvôli tomu spomenul CEO spoločnosti vo svojom vyjadrení aj MacOS od Apple.

Nenechaj si ujsť
Aj napriek vyhláseniam Trumpa, USA stále pristupuje k Huawei rovnako zle a negatívne

Zdá sa, že Huawei využíva aktuálnu situáciu, do ktorej ho pred pár mesiacmi dostala administratíva Donalda Trumpa. Tá mu zakázala využívať americké technológie. Po dlhom čakaní a mnohých špekuláciách však prišiel zvrat v podobe čiastočného ústupku zo strany Spojených štátov, ktoré povolili predaj svojich technológií tomuto gigantovi, avšak licencie budú platiť iba pre široko dostupné produkty.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Napriek tomu ale Huawei naďalej pracuje na svojom vlastnom operačnom systéme, ktorý neskôr môže zavítať do jeho smartfónov a ďalších zariadení, aj keď mu Google znova udelí povolenie pre využívanie Androidu a jeho služieb.

Ren Zhengfei navyše tvrdí, že HongMeng OS, alebo tiež ARK OS, má odozvu systému iba 5 milisekúnd. To, či bude nový operačný systém tohto giganta natoľko skvelý ako uvádza, sa však potvrdí, respektíve vyvráti až po jeho oficiálnom príchode. Nateraz nám neostáva nič iné, len zrejme veriť slovám zakladateľa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP