Čínske Xiaomi vo svojich začiatkoch začínalo skromnejšie, no postupne sa vypracovalo na popredného výrobcu rôznych zariadení. V jeho ponuke tak nenájdeme výlučne len smartfóny či notebooky, ale aj rôzne školské potreby či dokonca kolobežku. Rodinka produktov sa potichu rozrástla o ďalšie užitočné zariadenie, ktorým je tento multifunkčný adaptér. 

Novinka ponúka hneď niekoľko konektorov obalených jednoduchým a elegantným dizajnom v tenkej konštrukcii. V novom Xiaomi adaptéri nájdeme spolu 4 porty, z ktorých je jeden MiniDisplay Port, USB Type-C a nechýbajú mu ani dva klasické USB-A porty. Dokáže však toho omnoho viac a pokojne môže slúžiť aj na napájanie viacerých zariadení naraz. Dokonca na výstupe podporuje 4K rozlíšenie pri 60 fps či nabíjanie prostredníctvom technológie USB PD 3.0.

Xiaomi adaptérzdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Prémiové Xiaomi USB Type-C slúchadlá si môžeš kúpiť už aj ty. Dokonca v slušnej zľave

Obraz s takýmto vysokým rozlíšením dokáže prenášať vďaka kvalitným koaxiálnym káblom, ktoré sú tvorené z pocínovanej medi s vysokou rýchlosťou prenosu. Pri nabíjaní prostredníctvom USB PD 3.0 sa pre pripojené zariadenie automaticky upraví výstupné napätie a prúd. Ich hodnoty sa pohybujú v rozmedzí od 5-20 V/0 mA – 3,25 A.

Xiaomi adaptérzdroj fotografie: Xiaomi

Vďaka tomu môže na výstupe dodávať výkon až 65 W. Všetky konektory sa nachádzajú v tenkej konštrukcii, ktorej hrúbka sa zastavila iba na 12 mm. Novú multifunkčnú Xiaomi redukciu je možné pripojiť k akémukoľvek zariadeniu, ktoré disponujú USB-C rozhraním. Ako pri všetkých svojich zariadeniach, tak aj pri tejto novinke stanovila spoločnosť veľmi lákavú cenovku. Tá sa pohybuje na úrovni necelých 19 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP