Spoločnosť Intel na svojej tlačovke pred podujatím IFA potvrdila, že nový procesor Core i9-9900KS uvedie na trh v októbri. Základná jednotka bude takmer identická ako Core i9-9900K z minulého roka, ale na rozdiel od nej bude vybavená Turbo frekvenciou na všetkých jadrách, píše AnandTech.

Procesor Intel Core i9-9900KS bude obsahovať osem jadier s technológiou Hyper-Threading (vytvára z jedného fyzického dva virtuálne procesory). Bude bežať na základnej frekvencii 4.0 GHz na všetkých ôsmich jadrách a pri pretaktovaní až na 5.0 GHz. Model Core i9-9900K z minulého roka síce dosahuje maximálny Turbo takt 5.0 GHz, ale iba pri jednom až dvoch aktívnych jadrách.

Základný takt nového modelu má byť 4.0 GHz, u Core i9-9900K to je 3.6 GHz. Intel už niečo o Core i9-9900KS pred veľtrhom Computex naznačil, takže spustenie predaja naplánované na október nie je prekvapením.

Twitter/@GameStar_de

AMD alebo Intel?

V bežných činnostiach najlepšie čipy oboch firiem nepodajú radikálne odlišné výkony, hoci pri špeciálnych skúškach a v benchmarkoch majú isté rozdiely. Výkonnosť počítača ale nezávisí len od výkonnosti procesora.

AMD vydaním Ryzen procesorov tretej generácie podráždilo Intel ako lídra v tejto oblasti. V poslednom čase sa AMD totiž dostáva stále viac do popredia. Začiatkom júna bol oficiálne predstavený procesor Zen 2, ktorý bude mať až 16 jadier a 32 vlákien (Ryzen 9 3950X). Dostupný má byť už tento mesiac a podľa odborníkov týmto kúskom AMD dokonca prekonalo to najlepšie od Intelu.

AMD Ryzen
Screenshot / Youtube: Súboj dvoch gigantov sa odohráva už niekoľko desaťročí

Základné čipy od oboch konkurenčných výrobcov stoja od 35 do 55 eur. Na najvyšších priečkach cenového rebríčka nájdeme čipy, ktoré síce stoja 600 až 800 eur, ale sú ohromne schopné. Medzi ne sa čoskoro zaradí aj Core i9-9900KS, ktorého cena zatiaľ nie je známa. Podľa očakávaní však budú tieto procesory stáť od 450 do 550 eur. Na oficiálne koncové ceny si ale budeme musieť ešte počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP