Očakávaný remaster vesmírnej trilógie Mass Effect s podtitulom Legendary Edition vyjde už 14. mája a spoločnosť EA potvrdila, že hra bude klasicky dostupná v dvoch režimoch. Majitelia budú mať na výber lepšiu kvalitu obrazu, ktorá pôjde na úkor snímkovania alebo naopak možnosť režimu s vyšším snímkovaním, ktorý sa pre zmenu podpíše na nižšom rozlíšení.

Herný portál IGN teraz približuje detaily, ako remasterovaná trilógia pobeží v režime zameranom na kvalitu zobrazenia (Favor Quality) aj v režime uprednostňujúcom vyšší počet fps (Favor Framerate). Pozornosť budí predovšetkým nová konzola od Xboxu, Xbox Series X, kde snímkovanie dosiahne 120 fps, pričom pri PS5 bude táto hodnota pri rovnakom rozlíšení o polovicu menšia.

Špecifikácie rozlíšenia a snímkovania pre jednotlivé konzoly:

  • PS5: Režim kvality obrazu – do 60 fps v 4K rozlíšení; Režim vyššieho snímkovania – do 60 fps v 1440p rozlíšení
  • Xbox Series X: Režim kvality obrazu do 60 fps v 4K rozlíšení; Režim vyššieho snímkovania – do 120 fps v 1440p rozlíšení
  • PS4 Pro: Režim kvality obrazu – do 30 fps v 4K rozlíšení; Režim vyššieho snímkovania – do 60 fps v 1440p rozlíšení
  • Xbox Series S/Xbox One X: Režim kvality obrazu – do 30 fps v 4K rozlíšení; Režim vyššieho snímkovania – do 60 fps v 1440p rozlíšení
  • PS4: Režim kvality obrazu – do 30 fps v 1080p rozlíšení; Režim vyššieho snímkovania – do 60 fps v 1080p rozlíšení
  • Xbox One: Režim kvality obrazu: do 30 fps v 1080p rozlíšení; Režim vyššieho snímkovania – do 60 fps v 1080p rozlíšení

Zároveň s tým už vieme, že Legendary Edition nedostane dedikovanú verziu pre nové konzoly.

Spoločnosť EA ešte pred vydaním celej remastrovanej trilógie spravila pekné gesto a poskytla na stiahnutie bonusový obsah do hier Mass Effect 2 a Mass Effect 3 pre všetkých herných fanúšikov. Balíček s veľkosťou 1,7 GB tvorí napríklad prvý soundtrack k Mass Effectu, nová skladba k Legendary Edition, 2 artbooky v PDF, 2 komiksy v PDF a jedna digitálna Normandy litografia.

Prvý patch k trilógii bude podstatne väčší a na disku si budeš musieť vyčleniť až 11,8 GB. V remaster verzii boli zapracované vylepšené efekty, osvetlenie, tieňovanie, modely postáv, intuitívnejšie vylepšovanie hlavnej postavy, zlepšenie výkonu hier a tvorcovia si dali záležať aj na riešení problémov so stabilnosťou hry a zlyhaniami.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom