Už o dva dni sa koná ďalšia konferencia spoločnosti Apple, na ktorej budú predstavené nové a vylepšené zariadenia. Najväčší otáznik zatiaľ vyvoláva nový MacBook, ktorého predstavenie stále nie je potvrdené, aj keď je veľmi pravdepodobné.

Podľa najnovších správ môžeme ešte v tomto roku očakávať príchod vylepšeného MacBooku, avšak presne stanovený dátum zatiaľ nebol. No vzhľadom na blížiacu sa konferenciu, na ktorej okrem iného bývajú predstavované aj notebooky Apple, je veľmi pravdepodobné, že sa tak stane už o 2 dni, teda 30. októbra v Brooklyne.

Nový MacBook by mal nahradiť súčasnú radu Air

Hneď prvý rozpor je ohľadom toho, ako sa bude nový MacBook nazývať. Podľa agentúry Bloomberg nahradí nový MacBook radu Air, vzniká preto otázka, či sa notebook bude nazývať len nový MacBook, alebo si ponechá názov MacBook Air, aby zbytočne medzi používateľmi nevznikal chaos. Súčasný MacBook Air síce získal viacero aktualizácii, no na pohľad ide stále o rovnaké zariadenie, aké bolo predstavené v roku 2011.

Zmien by preto malo nastať viacero. Tou prvou je, že k dispozícii bude len 13-palcová verzia. Tá vôbec po prvýkrát získa Retina displej, čo doteraz bolo výsadou len drahších modelov. Rám okolo displeja by mal mať veľmi úzke rámčeky podobne ako má Huawei MateBook X Pro. Zaujímavé tiež bude sledovať, akú cenovú politiku Apple nasadí, nakoľko je v súčasnosti medzi najlacnejším Airom a 12″ MacBookom rozdiel približne 300 €. Vzhľadom na vyššie spomenuté novinky možno očakávať, že cena bude atakovať skôr tú vyššiu hranicu.

Prečítaj si tiež
Apple má obrovské eso v rukáve, ktoré mnoho ľudí prehliada. Predstavím ti koncept, ktorý je najlepšou ukážkou, ako bude vyzerať časť našej budúcnosti

Aj keď sú tieto dohady logické a aj uskutočniteľné, realita môže byť nakoniec úplne iná. Všetko podstatné sa tak dozvieme už o pár dní na udalosti, ktorú môžeš naživo sledovať aj na stránkach Apple. Okrem MacBooku budú predstavené aj nové počítače Mac, iPad Pro a možno aj druhá generácia bezdrôtových slúchadiel AirPods.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom