banner-nexus-6pPredstavenie Nexusov pre tento rok sa už nezadržateľne blíži. Oficiálne uvedenie Nexusu Marlin a Sailfish prinesie doslova technologický boom, nakoľko množstvo fanúšikov čaká na túto veľkú udalosť. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Výraznejšou zmenou prejde systémový launcher, teda veľmi dobre známy Google Now Launcher. Ten konečne začne používať ovládanie pomocou gest vo väčšom množstve. Prvou novinkou je úplné odstránenie klasickej ikony, pomocou ktorej sme sa dostali do menu s aplikáciami. Namiesto toho softvéroví inžinieri Googlu prišli s jednoduchým „svajpnutím“ zospodu obrazovky, ktorý otvorí spomínané menu. Podobné gesto využívalo ešte HTC G1 v roku 2008 a gesto pretrvalo až do Androidu Eclair. Internetový gigant chce možno zapôsobiť na fanúšikov aj štipkou nostalgie.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


TIP: Nové Nexusy Marlin a Sailfish prídu so Snapdragonom 821

Určite viete, že Google Now Launcher má vždy na vrchu pracovných plôch vyhľadávací panel. Novinkou je teda akési „G“ tlačidlo, ktoré ponúka zaujímavé gesto spúšťania. Je vidieť, že Google ide s dobou a snaží sa priniesť tento rok ďalší stupeň intuitívnejšieho ovládania skrz vlastný launcher.

nexus2cee_overview_loop1_thumb

Nové Nexusy očakávame už o niekoľko dní a po predstavení sa pozrieme na všetky dôležité novinky, ktoré by nás mohli zaujímať. Tieto zmeny sa pravdepodobne nedotknú len majiteľov Nexus smartfónov, ale spoločnosť vydá väčšiu aktualizáciu Google Now Lauchera v Obchode Play.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom