Nová Mazda CX-30 sa zúčastnila bezpečnostných testov a crashtestov agentúry Euro NCAP, v ktorých si podľa získaných hodnotení viedla veľmi dobre. V kategórii ochrany dospelých pasažierov si vyslúžila až 99 % hodnotenie, čím sa stáva lídrom v tejto skupine ochrany, informuje AutoExpress.

Okrem takmer dokonalého hodnotenia v kategórii ochrany dospelých pasažierov si nová CX-30-ka vyslúžila dobré bodové zisky aj v ostatných testovaných segmentoch. V ochrane detí získala skóre 86 %, v ochrane chodcov 80 %, no najväčšou slabinou boli asistenčné systémy, kde mali testovací inžinieri problém najmä s asistentom udržiavania v jazdných pruhoch, za čo si CX-30 vyslúžila iba 70 %.

Mazda

Výsledky sú to ale aj tak výborné, najmä keď si uvedomíme, že táto Japonská automobilka porazila aj niektoré prémiové značky, ako napríklad Volvo, ktoré sa už dlho pýši titulom najbezpečnejších áut, či Mercedes-Benz, ktoré sa svojou cenovkou radí do tej najvyššej kategórie vozidiel.

Volvo XC60 a Volvo V40 získali v ochrane dospelých pasažierov hodnotenie 98 %, prémiový Mercedes-Benz GLB, ktorý sa zúčastnil testov spolu s Mazdou získal v tejto kategórii 92 % a masívny Ford Explorer iba 87 %, píše portál TheDrive.

Mazda CX-30 dokonca porazila vyššie spomínané GLB a Explorer aj v kategóriach ochrany chodov či v kategórii bezpečnostných asistentov. Jediná kategória, v ktorej prišla o vedúcu pozíciu, je ochrana detí, kde Mercedes získal 88 % a Ford sa dotiahol na Mazdu so skóre 86 %.

Všetky tieto vozidlá si však vyslúžili celkové bezpečnostné hodnotenie 5 hviezdičiek, čo je podľa Euro NCAP maximálny počet. Pre vozidlo vyššej strednej triedy, kam sa Mazda CX-30 radí, je však tento výsledok fantastický a zaručene pomôže k jej lepším predajom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom