Daniel Craig nedávno vo filme Nie je čas zomrieť definitívne uzavrel novodobú kapitolu agenta Jej veličenstva a filmoví tvorcovia sú zavelení neutíchajúcimi otázkami, ktorý herec stvárni novú iteráciu ikonického Jamesa Bonda.

Kandidátov na rolu je hneď niekoľko a ako upozorňuje NME, v hre je aj možnosť, že James Bond bude nebinárnou postavou. V podcaste Girls of film to naznačila hlavná producentka značky, Barbara Broccoli.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Tá na otázku, či existuje možnosť, že na nového agenta 007 budeme v budúcnosti odkazovať rodovo neutrálnym zámenami ako „oni alebo ich“ odpovedala, že táto téma je rozhodne otvorená. Zdôraznila však, že všetko sa bude odvíjať predovšetkým od hereckého protagonistu, ktorého producenti stále hľadajú.

www.themoviedb.org

Tak skoro to nebude

Broccoli v minulotýždňovom rozhovore pre Hollywood Reporter zároveň upresnila, že k oznámeniu nového predstaviteľa Jamesa Bonda pravdepodobne tak skoro nedôjde.

„Chcem, aby sa posledný film najskôr uležal a vyzdvihol neskutočný úspech Daniela (Craiga), ktorý dosiahol za posledných 16 rokov. Ľudia sa neustále pýtajú: „Kto bude ďalší James Bond?“ Je to ako pýtať sa nevesty na ceste k oltáru, kto bude jej ďalším manželom. Naozaj teraz nechcem premýšľať o náhrade, kým to nebude absolútne nevyhnutné.“

Takmer s istotou však možno vylúčiť, že postavu Jamesa Bonda by mala po novom zastať žena. Hlavná producentka totiž odhalila, že podľa jej názoru by mal túto postavu v budúcnosti stvárňovať mužský hrdina. Vysvetlením je, že James Bond je odjakživa vnímaný ako silná mužská postava a Broccoli si nemyslí, že by do takejto role mali nasilu obsadzovať ženu.

TMDB.org

V úlohe nového Jamesa Bonda tak s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme mužského predstaviteľa, nakoľko všetky rozhodnutia ohľadom budúcnosti najslávnejšieho tajného agenta schvaľuje produkčná spoločnosť Eon Productions, ktorej spolušéfuje práve Barbara Broccoli.

Na finálnu podobu agenta Jej veličenstva si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať, s určitosťou však rolu zastane herec britskej národnosti. V hre sú momentálne mená ako Tom Hardy, Henry Cavill, Idris Elba či nová herecká hviezda Regé-Jean Page, ktorý sa preslávil v seriálovom hite Netflixu Bridgerton.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú