Bol rok 2001, do kín sa prichádzala akčná novinka pre milovníkov rýchlosti a tuningu. Dominic Toretto a Brian O’Connor začali písať príbeh, ktorý si pritiahol pozornosť celého sveta. Filmová novinka The Fast and the Furious v štýle NFS: Underground sa o 2 roky neskôr dočkala ďalšieho skvelého pokračovania, od ktorého však už odbočila tretia časť odohrávajúca sa v Japonsku. A mnohí dobre vieme, ako pokračovalo Rýchlo a zbesilo ďalej. Akčný trhák plný rýchlych áut sa postupne premenil na boj proti zločincom, kde bolo hlavnou úlohou chytiť „zlého chlapa“.

Teraz tu máme ďalšie pokračovanie. Rýchlo a zbesilo 9 sa nám odhalí počas tohto leta, no ešte predtým stihli tvorcovia sklamať fanúšikov novým trailerom, ktorý skrýva nenápadné prekvapenie, informuje The Verge.

Nová časť sa pomaly, ale isto blíži do kín. Rýchlo a Zbesilo už ale dávno stratilo svoj pôvodný status. Hoci je niekedy v najlepšom vhodné skončiť, táto filmová séria toto pravidlo zrejme nepozná. Po 19 rokoch od premiéry prvého dielu sa tak diváci dočkajú už 9. časti, ktorá chce ohúriť novou zápletkou, no nadväzuje na myšlienku posledných častí, a to „chytiť zlého chlapa“. Opäť samozrejme nebudú chýbať rýchle autá a známe herecké osadenstvo, ktoré obohatí niekoľko nových tvárí. Pridal sa aj John Cena či Cardi B.

Rýchlo a Zbesilo pokračuje ďalej. Už po deviatykrát

Tentokrát to ale Rýchlo a Zbesilo poňalo iným spôsobom. Odohráva sa v akejsi inej dimenzii, kde mnohým neznámy RED Hydrogen prerazil. Pre nezainteresovaných, RED Hydrogen je smartfón s Androidom, ktorý sa pred pár rokmi zdal byť ako veľká revolúcia s holografickým displejom, sľuboval skvelý fotoaparát a výkon, či množstvo ďalších vymožeností. Sľuby sa však nenaplnili. Prvý a zrejme aj posledný pokus výrobcu profesionálnych kamier o vlastný smartfón skončil fiaskom.

Hydrogen nenaplnil očakávania, zožal veľkú kritiku a v dobe, kedy mnohí prechádzali na tenké rámiky displeja, mal stále obriu konštrukciu s podivným tvarmi (okrem toho aj neaktuálny čipset). Smartfón, za ktorý si výrobca pýtal príliš veľa peňazí, upadol do zabudnutia skôr ako stihol preraziť.

The Fast Saga/YouTube

Nenechaj si ujsť
Február v kinách: Bláznivá jazda Harley Quinn a vojnový veľkofilm s oscarovými ambíciami

Spoločnosť RED ukončila tento projekt v októbri minulého roka, no zrejme nikomu to neprišlo ľúto. Na výber už ale nemali tvorcovia Rýchlo a Zbesilo, kde sa zariadenie objavilo od začiatku natáčania v mnohých kľúčových scénach.

Dokonca ho má aj Dominic Toretto ako radar na svojej palubovke a nechýba ani v Hanovom aute. Bolo už však neskoro. Krátka éra tohto smartfónu skončila, no film musel pokračovať ďalej.

The Fast Saga/YouTube

Preto ho má takmer každý herec, čo odhaľuje aj nový trailer na Rýchlo a Zbesilo 9, informuje TechRadar. A pokiaľ by sme mali vyjadriť osud tejto filmovej série názvom smartfónu, bol by to práve RED Hydrogen, ktorý spočiatku ukázal niečo nové, no neskôr sa z neho stala nezáživná technika s množstvom nedokonalostí.

A aby sme nezabudli, narozdiel od tohto smartfónu, ktorý sa už do sveta techniky pravdepodobne nikdy znova nevráti, Han, ktorý sa poprvýkrát objavil v Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda, je opäť na scéne. Znova.

Nebudem ťa však ďalej zdržiavať, radšej si pozri novú upútavku na 9. časť série, no priprav sa na poriadnu dávku ďalšej akcie a prehnaných scén, v ktorých autá padajú z útesov a nákladiaky lietajú vzduchom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú