Američania majú svoju najvýznamnejšiu športovú udalosť roka za sebou a tohtoročný Super Bowl fanúšikom športu opäť priniesol strhujúci zážitok. Super Bowl už však dávno nie je iba o futbale a obrovskú popularitu udalosti každoročne nevyužívajú len umelci na explozívnu polčasovú šou, ale tiež filmové spoločnosti propagujúce svoje filmové trháky.

Podľa Hollywood Reporter sa cena 30-sekundového reklamného spotu počas Super Bowlu pohybovala na úrovni 5,6 milióna dolárov, čo je o 400,000 dolárov viac ako minulý rok. Nie je teda prekvapením, že priestor počas reklám dostanú len tie najočakávanejšie a najžiadanejšie novinky, na ktoré sa diváci v húfoch poženú do kín. Prinášame ti teda kompletný prehľad filmových blockbusterov i seriálových noviniek s miliónovým potenciálom.

Sonic The Hedgehog

Dátum premiéry: 20. február

Najrýchlejší šprintér na svete, ježko Hedgehog, si po strastiplnej ceste predsa len našiel cestu na filmové plátno, v tomto prípade však máme obavy, či nepôjde o totálny prepadák. O filme sa v dobrom prakticky vôbec nehovorí, hlavný hrdina po negatívnych ohlasoch prešiel aj dizajnovou rekonštruciou.

Hunters

Dátum premiéry: 21. február

Miliónovú investíciu do reklamy si vyslúžil aj pripravovaný seriál z dielne Amazonu s názvom Hunters, v ktorom dáva Al Pacino dokopy tím s cieľom likvidácie nacistov žijúcich v Spojených štátoch. Skupinka sa pri vraždení poriadne zapotí, dobročinnosť navyše sťažuje aj neúnavná práca polície.

The Invisible Man

Dátum premiéry: 5. marec

Rebootu filmovej klasiky sa dočkáme už o mesiac, psychologický horor s Kate Moss v hlavnej úlohe sľubuje originálne poňatie i mrazivý filmový zážitok. O réžiu sa navyše postará Leigh Whannell, ktorý má na konte nízkorozpočtový sci-fi hit Upgrade.

A Quiet Place Part II

Dátum premiéry: 18. marec

Po obrovskom a tak trochu nečakanom úspechu prvého dielu sa Quite Place dočká pokračovania, v ktorom bude Emily Blunt a s manželom Johnom Krasinkym opäť v tichosti čeliť krvilačným monštrám.

Mulan

Dátum premiéry: 25. marec

Disney aj v tomto roku pokračuje vo filmovom podaní svojich animovaných rozprávok,  tento rok sa na rad dostal kúsok inšpirovaný čínskym folklórom s názvom Mulan. Ten počas Super Bowlu dostal 30 sekundový spot, zároveň bol vydaný aj nový plnohodnotný trailer, oba nájdeš nižšie.

No Time To Die

Dátum premiéry: 2. apríl

Najnovšia bondovka na tohtoročnom Super Bowle jednoducho nemohla chýbať, rozlúčka Daniela Craiga s úlohou najslávnejšieho tajného agenta bude podľa upútavky nižšie vskutku veľkolepá.

Fast & Furious 9

Dátum premiéry: 8. apríl

Šialená akčná jazda Dominica Toretta pokračuje a prináša ešte šialenejšie tempo než predchádzajúca časť. Doteraz platilo, že pred návštevou kina a Fast & Furious je lepšie nechať mozog doma, pri deviatej časti ho radšej nechaj vo vedľajšej republike.

Black Widow

Dátum premiéry: 24. apríl

Populárna Scarlett Johansson alias Natasha Romanoff sa divákom tento rok predstaví vo svojom prvom vlastnom filme, ten nám predstaví minulosť hlavnej hrdinky i hlavného záporáka Taskmastera.

The Spongebob Movie: Sponge On The Run

Dátum premiéry: 11. máj

Spongebob sa v našich končinách príliš  veľkej popularite neteší, za veľkou mlákou ale ide o známeho animovaného hrdinu, ktorý už dostal niekoľko vlastných filmov i videohier. Divácky záujem o špongiu Boba podčiarkuje skutočnosť, že hudbu k najnovšiemu filmu zložil Hans Zimmer.

Minions: The Rise Of Gru

Dátum premiéry: 11. jún

Milovaní žltí hrdinovia sú späť v novom filme. Spin-off populárneho animáku Despicable me sa bude sústrediť na minulosť slávneho zlodeja Gru. Na plnohodnotný trailer predstavujúci dejovú zápletku si zatiaľ budeme musieť počkať, k dispozícii máme aspoň 30-sekundový TV spot.

Top Gun: Maverick

Dátum premiéry: 25. jún

Tom Cruise sa vracia do vzduchu v priamom pokračovaní akčnej klasiky z 90-tych rokov. Nový Top Gun sa odohráva 30 rokov po udalostiach pôvodného filmu, hlavný hrdina bude čeliť nielen novým nástrahám, ale tiež vlastnej minulosti.

The Falcon And The Winter Soldier / WandaVision / Loki

Dátum premiéry: 2020 / 2021

Disney plánuje obrovskú popularitu Marvel využiť aj v rámci svojej novej streamovacej služby Disney+. V príprave je rovno trojica nových seriálov z MCU, najbližšie k vydaniu má The Falcon And The Winter Soldier, ktorý by si mal premiéru odbiť v auguste tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom