Určite si zachytil nedávne správy o tom, ako sa zistilo, že spoločnosť Facebook sleduje u svojich používateľov aj veci, ktoré by rozhodne nemala. U ľudí to samozrejme vyvolalo značnú paniku. Tento doplnok do prehliadača Mozilla ťa však od týchto špehovačiek ochráni.

Doplnok nesie názov Facebook Container. To, že ho práve používaš, rozoznáš veľmi rýchlo. Jednoducho sa ti otvorí nová karta, ktorá má modrú farbu a za URL adresou sa ti zobrazí nápis Facebook s modrou aktovkou. Táto karta následne izoluje Facebook od všetkého ostatného, čo si na webe prehliadaš.

Zobraziť celú galériu (1)
Facebook / screenshot

Ak následne klikneš na nejaký odkaz na časovej osi, ten sa ti tiež otvorí na izolovanej karte, ktorá blokuje všetky sledovacie aktivity. Sledovacie aktivity Facebooku boli predovšetkým určené na sledovanie webov alebo produktov, ktoré si práve prezeráš. Následne na to ti Facebook vedel zobraziť reklamu na tieto produkty priamo na vašej časovej osi. Súkromné okno v prehliadači Mozilla tiež zabraňovalo sledovaniu zo strany Facebooku, avšak pridanie jednoduchého doplnku je určite pohodlnejšia cesta ako zostať pred zvedavými očami chránený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom