Microsoft vypustil pre testerov ďalšiu skúšobnú verziu systému Windows 10, ktorá síce neprináša veľa funkčných zmien, no obsahuje novinku, na ktorú dlho mnohí čakali. V najnovšom update s označením 20180 pre členov programu Insider totiž konečne prichádzajú aj upravené dlaždice v ponuke Štart, informuje Windows Latest.

Informácie o vylepšenom Štarte vo Windows 10 a zmenených dlaždiciach sa objavili ešte dávnejšie, no zdá sa, že používatelia už na túto vítanú zmenu nebudú musieť dlho čakať.

Podľa nedávnych správ by mohla táto novinka prísť pre všetkých už v najbližšej veľkej aktualizácii 20H2 na jeseň.

Nenechaj si ujsť
Aktualizácie Windows 10 prejdú veľkou zmenou. Radikálne sa zmení ich fungovanie a počet

Microsoft už začal testovať nové dlaždice v ponuke Štart

Ešte skôr sa však dostáva k testerom z programu Insider, ktorí ju vedia vyskúšať v testovacom builde 20180. Táto verzia tiež obsahuje viacero dôležitých opráv a vylepšení funkcií, no aj avizované novinky z buildu 20161, informuje Betanews. Po vizuálnej stránke ale prinesie nielen na pohľad príjemnejší a uhladený Štart s priesvitnými dlaždicami, ale aj nové ikony systému, a to úplne pre všetkých.

Vydať novú verziu práve na 5. narodeniny Windows 10 zrejme nebude náhoda, no pokým sa dostane aj k bežným používateľom, ubehne ešte minimálne niekoľko týždňov až mesiacov.

Okrem toho testovacia verzia stále obsahuje viacero nedostatkov a problémov, ktoré je do vydania finálnej aktualizácie potrebné vylepšiť. Microsoft zverejnil aj dlhý zoznam vylepšení, opráv a známych chýb, ktoré testovací Windows 10 vo verzii 20180 obsahuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom