Špekulácie ohľadom nových iPhonov, ktoré nás čakajú tento rok, sú celkom bohaté, a to napriek tomu, že sme stále mesiace pred ich predstavením. Jedným z najviac očakávaných smartfónov je aj druhá generácia úspešného iPhone SE z roku 2016. Teraz sa však zdá, že mnohí z nás ostanú sklamaní.

Podľa najnovších informácií je totiž o osude nasledovateľa kompaktného iPhone SE rozhodnuté – na trh sa nedostane. Takéto správy prichádzajú od výrobcu príslušenstva (nielen) na iPhony, spoločnosti Olixar, na ktoré sa odkazuje portál Forbes. Stále ide len o neoficiálne údaje, avšak je tu niekoľko dôvodov, prečo sa im dá veriť.

V prvom rade je potrebné povedať, že práve výrobca Olixar pred takmer mesiacom výrazne priživil špekulácie okolo iPhone SE 2, keď zverejnil niekoľko renderov zariadenia. Detailnú podobu kompaktného iPhonu aj na základe nich neskôr vytvoril portál Phonearena.

Spoločnosť Olixar už mala na základe dostupných informácií, spustiť aj výrobu príslušenstva v podobe silikónových krytov, avšak teraz celú situáciu musela prehodnotiť. Výrobca mal získať informácie, že iPhone SE 2 tento rok neuvidíme a ktovie či vôbec niekedy. Aj Olixar sa teda teraz zameral na väčšie iPhony, ktoré nám má Apple tento rok predstaviť.

Z ekonomického hľadiska sú tieto rozhodnutia pre Olixar dôležité a väčšia chyba pri ich vyhodnotení by mala negatívne následky. Aj na základe toho sa dá predpokladať, že koniec modelu SE 2 je reálny. Navyše spoločnosť má už bohatú históriu únikov, ktoré sa neskôr potvrdili, a to nielen pri iPhonoch, ale aj pri Androidoch. Aké smartfóny od Apple nás teda čakajú?

Veľký, väčší, najväčší

Aj podľa posledných správ sa teda zdá, že Apple nám v septembri ukáže tri nové smartfóny. Ich rozmery ale rozhodne nebudú malé. Pokračovateľ súčasného iPhone X dostane 5,8-palcovú obrazovku. Ešte väčší model iPhone X Plus príde s 6,5-palcovým displejom a medzi tieto dve verzie sa dostane ešte jeden smartfón. Ten má ponúknuť oklieštené špecifikácie, ale tiež nižšiu cenovku. Opäť však nepôjde o kompaktnejší smartfón podobný iPhone SE, ale zariadenie s 6,1-palcovou obrazovkou.

A tieto informácie sú teda veľkou ranou pre všetkých fanúšikov kompaktných zariadení. Pôvodný iPhone SE pri svojom debute v roku 2016 priniesol 4″ displej. Už vtedy mnohí krútili hlavou, že ide o príliš malú hodnotu, úspech daného modelu však dokázal, že dopyt po takom zariadení stále je. Žiaľ, teraz sa zdá, že Apple už situáciu vyhodnotilo inak a iPhone s obrazovkou pod 5 palcov neprinesie. Za nás rozhodne škoda, pretože mať aj takúto možnosť pri výbere veľkosti smartfónu je pre fanúšikov prospešná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom