Nie je to len rôznorodosť produktov, čo u spoločnosti Xiaomi prevláda. Je to aj schopnosť produkovať stále nové a čoraz inovatívnejšie zariadenia, medzi ktorými nesmú chýbať rôzne smart gadgety. Tých má čínsky výrobca vo svojej ponuke už mnoho. Portfólio spoločnosti sa však teraz rozširuje o ďalšie kúsky.

Inteligentná váha Xiaomi Mi Scale 2

V súčasnosti už neprejde jediný deň bez toho, aby tento čínsky gigant neodhalil nejaký nový produkt. Tentokrát sa spoločnosť znova zameriava na zdravie svojich zákazníkov prostredníctvom novej inteligentnej váhy. Minimalistický dizajn v spojení s tenkou konštrukciou z nej robia ideálny doplnok do každej domácnosti. Táto novinka je schopná monitorovať 10 telesných funkcií až u 16-ich osôb. Nová váha je oproti svojmu predchodcovi až o 30 % ľahšia a v najtenšom mieste jej hrúbka dosahuje iba 14,75 mm. Xiaomi vyrobilo novú inteligentnú váhu z jedného kusu ocele, vďaka čomu je ešte pevnejšia a stabilnejšia. Princíp fungovania novinky je v založený na biometrickej impedančnej technológii, kedy sa vlastne meria odpor tela používateľa.


zdroj fotografie: Xiaomi

Na toto meranie slúžia štyri kovové elektródy kruhového prierezu, umiestnené na samotnej inteligentnej váhe. Keď sa na ne používateľ postaví, začne ním prúdiť neškodný elektrický prúd. Na základe odporu jednotlivých častí ľudského tela sa merajú výsledné hodnoty, ktoré sú následne spracované v špeciálnych výpočtoch. Tuk je nevodivou časťou ľudského tela. Podľa veľkosti odporu, ktorý tuk kladie prechádzajúcemu elektrickému prúdu, je možné určiť jeho množstvo v tele. V skratke to znamená, že čím vyšší je výsledný odpor, tým väčšie množstvo tuku sa v tele nachádza. Z výsledkov potom môže inteligentná váha používateľovi prezradiť hneď niekoľko dôležitých údajov o jeho fyzickej kondícii. Na to však váha potrebuje poznať detailné informácie o danom používateľovi.


zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Inteligentná váha od Xiaomi sa ťa pokúsi udržať v ideálnej kondícii už za 34 €

Jedná sa najmä o výšku, hmotnosť, pohlavie či vek. Z týchto informácií dokáže inteligentná váha následne vypočítať množstvo telesného tuku, objem vody v tele, pomer svalovej hmoty, hmotnosť kostí, index telesnej hmotnosti BMI, viscerálny tuk a ešte niekoľko ďalších údajov. Všetky zozbierané informácie si používateľ následne môže nájsť v špeciálnej aplikácii, kde sa dáta automaticky nahrávajú po každom vážení. Tieto dáta je možné využiť za účelom zlepšenia fyzického stavu. Predaj inteligentnej Xiaomi váhy druhej generácie začne v domovskej Číne už 3. marca. Cena tejto užitočnej novinky je stanovená na oficiálnych 199 juanov, čo je v prepočte 28 €.


zdroj fotografie: Xiaomi

Inteligentná domáca FullHD kamera s nočným videním

Ďalším skvelým gadgetom od Xiaomi je vylepšená kamera s nočným videním. Tá je vhodná najmä do domácností, kde sa vyžaduje monitorovanie situácie aj v nočných hodinách. Každá sekunda záberu je zachytená vo vysokej kvalite, pričom snímač ponúka široký uhol záberu, konkrétne až 130°. Nová bezpečnostná kamera dokáže nahrávať FullHD video pri 20 snímkach za sekundu. Aby bol obraz čo najlepší aj počas noci, Xiaomi novinku vybavilo ôsmimi infračervenými diódami, ktoré účinne zlepšujú videnie kamery až na 10 metrov. Pre priame vysielanie obrazu do zariadení využíva táto kamera duálne Wi-Fi pripojenie s podporou 2,4/5 GHz, čím sa má zabezpečiť čo najlepší prenos.


zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
5 čínskych tech gadgetov, ktoré spravia vašu domácnosť inteligentnejšou

Táto bezpečnostná kamera od Xiaomi môže byť naraz prepojená s viacerými zariadeniami prostredníctvom Bluetooth technológie. V čase, keď sa niekto z používateľov nachádza v jej dosahu, kamera sa môže automaticky prepnúť do úsporného režimu. Tým nielenže spotrebuje menej energie, ale zároveň sa tak stará o zachovanie potrebného súkromia. Okrem toho je možné prostredníctvom kamery komunikovať vďaka kvalitným mikrofónom.


zdroj fotografie: Xiaomi

Tie dokážu potlačiť okolitý hluk a vďaka použitým Hi-Fi reproduktorom sa môžeme tešiť na zvuk vysokej kvality. Pre ukladanie nahraných záznamov je k dispozícií slot na microSD kartu až do kapacity 64 GB. Zábery je tiež možné jednoducho zálohovať s pomocou NAS zariadení, alebo v routeri od Xiaomi. Aj táto novinka sa do oficiálneho predaja dostane už 3. marca a výrobca si za ňu vypýta približne 28 €.

Pošli nám TIP na článokNovinky