5 čínskych tech gadgetov, ktoré spravia vašu domácnosť inteligentnejšou

banner-axon-7
Novodobé domy alebo byty sú čoraz väčšmi vybavené rôznymi inteligentnými „hračkami“. Majiteľ tak môže skrz svoj smartfón ovládať žalúzie, kúrenie, elektriku a dokonca aj množstvo vody, ktorá do domácnosti pritečie. Všetky tieto vymoženosti ale stoja nemalé peniaze, čo mnohých odrádza od implementácie týchto technológií.

Našťastie, čínsky technologický priemysel myslí aj na tieto negatívne dopady cien západných výrobcov a v e-shopoch sa dajú nájsť rôzne zariadenia, ktoré svojou výbavou patria do inteligentnej domácnosti. Skutočne za niekoľko desiatok eur dokážete zabezpečiť domácnosť bezpečnostnými kamerami, inteligentnými žiarovkami alebo routermi. Ak pridáte ďalšie eurá navyše, k dispozícii sú zariadenia ako inteligentný vysávač alebo čistička vzduchu. Práve z dôvodu rozmanitosti týchto produktov, no aj vzhľadom na blížiace sa Vianoce, sme vybrali 5 vynikajúcich čínskych tech gadgetov, ktoré vašu domácnosť spravia oveľa inteligentnejšou.

Bezpečnostná kamera

Cena: 31 €

xiaomi-little-square-fotonahlad

Kúpiť bezpečnostnú kameru od Xiaomi za 31 €

Inak sme ani nemohli začať, že? Bezpečnostná kamera by mala patriť do základnej výbavy každého domu či bytu. Xiaomi má vo svojich radoch niekoľko typov bezpečnostných kamier. Najlepšie však vychádza len nedávno predstavený kúsok, ktorý ponúka záznam vo FullHD rozlíšení, clonu f/2.0, uhol záberu 110 stupňov a plnohodnotné nočné videnie. Záznam sa ukladá na 64 GB microSD kartu a vzdialené ovládanie je zabezpečené skrz aplikáciu Mi Home.

xiaomi-little-square-foto3

Xiaomi Mi Wifi Router 3

Cena: 30 €

xiaomi mi wifi router 3c oficialne-2

Kúpiť Xiaomi Mi Wifi Router 3 za 30 €

V poradí ďalší gadget do inteligentnej domácnosti je WiFi router, a to nie len taký hocijaký. Jedná sa totiž o špičkový Mi Wifi Router 3 z dielne Xiaomi, ktorý svojou ponúkanou výbavou dokáže hravo konkurovať aj drahším alternatívam. Elegantný dizajn so 4 anténami poskytuje výbornú distribúciu signálu.

Procesor MediaTek MT7620A, 128 MB Nand Flash interného úložiska a 128 MB DDR2 RAM pamäte zas prináša potrebný výkon pre bezchybné fungovanie. Medzi nemalé výhody môžeme rozhodne zaradiť aj širokú základňu fanúšikov, ktorí sa postarali o rôzne vylepšenia základnej výbavy.

Ovládač domácich spotrebičov

Cena: 15 €

Kúpiť ovládač domácich spotrebičov za 15 €

Určite má mnoho z vás doma stále nejaké zariadenia, ktoré nepodporujú všetky tie smart funkcie a nedisponujú WiFi modulom. Pri ovládaní ste tak odkázaní čisto len na príslušný ovládač s nevkusným dizajnom. Čo by ste povedali na to, keby sme mali pre vás jedno lacné a praktické riešenie? Broadlink Universal WIFI / IR Remote Controller je šikovný ovládač, ktorý komunikuje so zariadeniami cez infračervené žiarenie, podobne ako väčšina ovládačov.

Trik však spočíva v tom, že toto jedno zariadenie má WiFi, príslušnú aplikáciu pre Android alebo iOS a umožňuje teda ovládanie všetkých domácich spotrebičov len cez jedno zariadenie. Napríklad, ak nie ste doma, môžete si zapnúť dopredu klimatizáciu, ktorá vychladí dom ešte pred príchodom.

Robotický vysávač ILIFE A4

Cena z EU skladu: 120 €

Kúpiť ILIFE A4 za 120 €

V posledných rokoch sa vo veľkom rozšírili robotické vysávače, no na Slovensku začínajú s cenami od 350-400 € vyššie. V Číne je odpoveď aj na tento problém, pričom práve vyššie zmienený ILIFE A4 je dostupný v európskom sklade, čiže sa vyhnete poplatkom na colnici. Tento robotický vysávač dokáže vyčistiť až 200 m2.

Funkčná výbava je veľmi bohatá a vysávač sa dá vzdialene ovládať cez príslušný ovládač. Ako sme už spomínali, zariadenie k vám poputuje z európskeho skladu len za 120 €  

Smart LED žiarovka od Xiaomi

Cena: 19 €

xiaomi-yeelight-led-ziarovka

Kúpiť smart LED žiarovku od Xiaomi za 19 €

Výber najlepších gadgetov do domácnosti zakončíme ďalším produktom od Xiaomi. Do širokého portfólia inteligentných zariadení patrí aj LED žiarovka Yeelight. Tá ponúka bohatú 16 miliónovú paletu farieb, ovládanie skrz WiFi cez aplikáciu MiHome alebo nastavenie inteligentného budíka, kedy sa žiarovka automaticky zapne vo vami nastavenom čase. V redakcii máme hneď niekoľko týchto žiaroviek a môžeme ich len a len odporučiť.

Ak by vás ešte napadli nejaké zaujímavé inteligentné gadgety do domácnosti, pokojne ich nám pošlite do komentárov a pomôžete tak aj ostatným čitateľom pri nákupoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP