Vlna špekulácií a dohadov ohľadom budúcoročných vlajkových lodí Samsungu prichádza. Po tom, čo sa nedávno na internete objavili náčrty Galaxy S9, sme sa dočkali renderov väčšieho modelu. 

Stoja za nimi zdroje @MySmartPrice a @OnLeaks, ktoré sú v oblasti neoficiálnych informácií dosť dôveryhodné. Avšak opäť sa iba potvrdilo to, čo technologický svet už dávnejšie predpokladal.

Pribudne druhé oko

galaxy s9+
Zobraziť celú galériu (8)
@MySmartPrice & @OnLeaks / Twitter

Nenechaj si ujsť
Poznáme detaily o fungovaní skenera odtlačkov v displeji. Prvé zariadenie nebude od Samsungu

Samsung zrejme budúci rok svoju dvojicu vlajkových lodí odlíši vo viacerých smeroch. Zatiaľ čo Galaxy S8 a S8+ sa líšili iba vo veľkosti displeja, Galaxy S9 a S9+ rozdelí ešte jedna podstatná vlastnosť. Má ňou byť duálny fotoaparát, ktorý sa zrejme ukáže pri väčšom modeli. Aj tebe toto konanie pripomína iného výrobcu? Máš pravdu, je ním Apple a jeho vlajkové lode z roku 2016 – iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Menšie zmeny v rozmeroch

Okrem toho ale zdroje odhalili ešte ďalšie zaujímavé informácie. Ide napríklad o celkové rozmery Galaxy S9+, ktoré by mali byť 157.7 x 73.8 x 8.5 mm. Pre porovnanie, súčasné Galaxy S8+ meria 159.5 x 73.4 x 8.1 mm. Pokiaľ sa teda nakoniec rozmery ukážu ako reálne, nová generácia bude o niečo širšia a hrubšia. To ale vôbec nemusí byť nevýhoda, keďže výrobca môže do väčšieho tela dostať aj väčšiu batériu.

Menšia zmena by mala nastať aj vo veľkosti displeja, pričom ten sa má zmenšiť zo 6.2 palcov na 6.1 palcov, ide teda iba o minimálny rozdiel. V neposlednom rade treba spomenúť aj lepšie umiestnenie snímača odtlačkov prstov (pod fotoaparátom).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom