Jedna z najväčších nezodpovedaných otázok Marvel Cinematic Universe je poloha posledného Kameňa nekonečna, takzvaného kameňa duší (Soul stone). 

Veľa z nás si myslelo, že sa posledný Infinity stone odhalí vo filme Black Panther. Išlo totižto o posledný film pred premiérou Avengers: Infinity War, ktorá sa bude konať už 26. apríla. Avšak, zmýlili sme sa – o kameni duší nepadlo ani slovo a oficiálnu odpoveď tak dostaneme až počas “Nekonečnej vojny”. Pred Black Pantherom sme videli film Thor: Ragnarok a ten v podstate potvrdil, že ani Heimdall nie je jeho držiteľom. Všetky naše teórie sú tak vyvrátené – kde sa teda kameň duší nachádza?

Posledný Kameň nekonečna

Nový promo plagát na Infinity War predstavuje všetky Kamene nekonečna a dáva nám veľký náznak toho, kde by sa Soul Gem mohol nachádzať. Grafika totižto ukazuje všetky kamene a postavy, ktoré sú s nimi spojené. Space Gem je spojený s Kapitánom Amerika, keďže sa Tesseract vôbec po prvýkrát ukázal vo filme Prvý Avenger. Power Stone má fotku Star-Lorda, keďže sme ho prvýkrát videli práve v snímke Strážcovia Galaxie. Držiteľmi Time Stone-u a Mind Stone-u sú Doctor Strange a Vision. Nemôžeme zabudnúť ani na Reality Stone, ktorý sa ukázal vo filme Thor: Temný svet, takže na fotke nachádza Thor. Komu teda patrí Soul Stone?

Infinity Stone Promo Art. from r/marvelstudios

Prekvapivo, s posledným Kameňom nekonečna je spojený samotný Iron Man/Tony Stark. Doposiaľ nám však Marvel nedal ani náznak toho, že tomu tak je. Myslíte, že má Soul Stone niečo spoločné s Tonyho novým oblúkovým reaktorom? Nuž, pravdu sa dozvieme až 26. apríla 2018, na kedy je naplánovaná premiéra filmu Avengers: Infinity War.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom