banner-nexus-6p
Ak by sme sa spýtali fanúšikov, čo majú najradšej na smartfónoch, minimálne 80 % by odpovedalo, že fotoaparát. Moderná doba sociálnych sietí a nespočetné možnosti pre fotografov dáva vynikajúce predpoklady tým smartfónom, ktoré dokážu poskytnúť kvalitné atribúty aj v tejto oblasti. Z toho najlepšieho konca to zobrala zbrusu nová dvojica Pixelov.

Renomovaný web, ktorý sa zaoberá testovaním fotoaparátov nielen na smartfónoch, DxOMark, ohodnotil Google Pixel až 89 bodmi. Toto skóre predstavuje doteraz najvyšší dosiahnutý výsledok v oblasti smartfónov. Veľmi pôsobivé! Čo sa však skrýva za 12,3 MPx Sony IMX378 snímačom, veľkými 1,55 μm pixelmi alebo clonou f/2.0? Použil Google nejakú zázračnú „mágiu“? Určite nie a celý recept úspechu je postavený len na dokonalom HDR+ režime, ktorý svoju robota odvádza absolútne bezchybne.

Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

pixel-fotoaparat

Prečo je teda fotoaparát v najnovších Pixeloch taký úžasný? Široký farebný rozsah umožňuje fotiť oveľa krajšie fotky s nádhernými farbami, a to aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Tento režim sa pri Pixeloch nevyznačuje tým, že farbám pridáva nadmernú saturáciu alebo kontrast, no namiesto toho dodáva zo všetkého v rozumnej miere. Pri HDR sa taktiež spojí niekoľko fotografií do jednej, čo opäť pridáva na nemalom náraste kvality. Gigant nám takisto oznámil, že momentálne nenájdete na trhu smartfón s rýchlejším vytváraním fotografií v HDR režime.

TIP: Google Pixel a Pixel XL oficiálne

Mnohých však zarazila absencia optickej stabilizácie obrazu, pričom počas samotného predstavenia sme mohli vidieť porovnanie stabilizácie videa s konkurenčným zariadením. Jedno je isté, novinky od Googlu si miesto nájdu aj vo vrecku profesionálnych fotografov s tými najvyššími nárokmi.

ssp_324-0

Ukážková fotografia z predstavenia

Pošli nám TIP na článok