banner-nexus-6p
Ak by sme sa spýtali fanúšikov, čo majú najradšej na smartfónoch, minimálne 80 % by odpovedalo, že fotoaparát. Moderná doba sociálnych sietí a nespočetné možnosti pre fotografov dáva vynikajúce predpoklady tým smartfónom, ktoré dokážu poskytnúť kvalitné atribúty aj v tejto oblasti. Z toho najlepšieho konca to zobrala zbrusu nová dvojica Pixelov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Renomovaný web, ktorý sa zaoberá testovaním fotoaparátov nielen na smartfónoch, DxOMark, ohodnotil Google Pixel až 89 bodmi. Toto skóre predstavuje doteraz najvyšší dosiahnutý výsledok v oblasti smartfónov. Veľmi pôsobivé! Čo sa však skrýva za 12,3 MPx Sony IMX378 snímačom, veľkými 1,55 μm pixelmi alebo clonou f/2.0? Použil Google nejakú zázračnú „mágiu“? Určite nie a celý recept úspechu je postavený len na dokonalom HDR+ režime, ktorý svoju robota odvádza absolútne bezchybne.

Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

pixel-fotoaparat

Prečo je teda fotoaparát v najnovších Pixeloch taký úžasný? Široký farebný rozsah umožňuje fotiť oveľa krajšie fotky s nádhernými farbami, a to aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Tento režim sa pri Pixeloch nevyznačuje tým, že farbám pridáva nadmernú saturáciu alebo kontrast, no namiesto toho dodáva zo všetkého v rozumnej miere. Pri HDR sa taktiež spojí niekoľko fotografií do jednej, čo opäť pridáva na nemalom náraste kvality. Gigant nám takisto oznámil, že momentálne nenájdete na trhu smartfón s rýchlejším vytváraním fotografií v HDR režime.

TIP: Google Pixel a Pixel XL oficiálne

Mnohých však zarazila absencia optickej stabilizácie obrazu, pričom počas samotného predstavenia sme mohli vidieť porovnanie stabilizácie videa s konkurenčným zariadením. Jedno je isté, novinky od Googlu si miesto nájdu aj vo vrecku profesionálnych fotografov s tými najvyššími nárokmi.

ssp_324-0

Ukážková fotografia z predstavenia

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
36%
Neznášam to
29%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]