banner-nexus-6p
Po nespočetných únikoch, pravdivých, ale aj nepravdivých informáciách, konečne nastal ten dôležitý moment. Dnes, približne o 18:00 nášho času, odštartovala oficiálna konferencia spoločnosti Google. Sviatok pre všetkých nadšencov do systému zeleného robota odštartoval už pravidelne generálny riaditeľ softvérového giganta, Sundar Pichai. Ten po pár minútach odovzdal slovo Rickovi Osterlohovi, ktorý po prvý krát oficiálne ukázal novinky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dvojica nových referenčných smartfónov prichádza nielen s novým názvom, ale rovnako sa dostalo na dôležitejšie zmeny pri ich navrhovaní. Pixely predstavujú vôbec prvé zariadenia, ktoré si americká spoločnosť navrhla a vyrobila úplne sama. Pri navrhovaní noviniek si spoločnosť dala skutočne záležať a dokazuje to hlavne prvotriedny dizajn, ktorý už na prvý pohľad dáva tušiť, že ide o skutočne prémiové prístroje. Kombinácia hliníkovo-skleného unibody tela zabezpečuje Pixelom krásne krivky a svieži, elegantný vzhľad. Aby toho nebolo málo, oba smartfóny budú k dispozícii v 3 rôznych farebných prevedeniach. Konkrétne sa dostalo na čiernu, bielu a exkluzívnu kombináciu modro-bielej, ktorá však bude dostupná iba v limitovanom počte. V prípade, že by ste mali o jedného z týchto krásavcov záujem, rozhodne vás poteší aj široká ponuka prvotriednych ochranných puzdier.

Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

pixel-announcement-768x429

pixel-cases-google-2016-768x432

Milovníkov kompaktných zariadení rozhodne zaujme klasická verzia smartfónu, bez dodatku „XL“. Tá ponúka 5-palcový Hi-Definition AMOLED displej s jedinečným podaním farieb, či FullHD rozlíšením. Displej rovnakého typu, no väčšej uhlopriečky a s vyšším rozlíšením sa objaví vo verzii s názvom Google Pixel XL. Tento tabletofón sa môže pochváliť 5,5-palcovou uhlopriečkou displeja, na ktorej sa rozprestrie jemné 2K rozlíšenie. Dvojica referenčných smartfónov rovnako ponúka odolné sklo Gorilla Glass 4 s efektným 2.5D zaoblením hrán. To najzaujímavejšie sa však nachádza práve pod displejmi. Obe zariadenia prichádzajú so zhodnými špecifikáciami, ktoré zahŕňajú najvýkonnejší procesor sveta, Qualcomm Snapdragon 821. Tento 4-jadrový Kryo procesor je doplnený o grafický akcelerátor Adreno 530 a 4 GB pamäte RAM.

pixel-colors-google-2016-1

Interné úložisko, nanešťastie, nie je rozšíriteľné microSD kartami, no tento neduh dokonale vynahrádzajú dve pamäťové verzie. Tá slabšia integruje 32 GB vnútornej pamäte a výkonnejšia dostala jej 4-násobok, čiže 128 GB. Veľmi potešujúco však vyznieva fakt, že obe novinky ponúkajú doživotné a neobmedzené cloudové úložisko na fotografie či videá. Rovnako pozitívne vyznievajú správy o batériách, napriek tomu, že ich kapacita nie je zrovna najvyššia. Klasický Google Pixel tak ponúka 2770 mAh batériu a väčší model disponuje akumulátorom s kapacitou 3450 mAh. Vďaka podpore rýchleho nabíjania sa však dokážu Pixely nabiť už za 15 minút na 7 hodín prevádzky. Počas predstavovania si spoločnosť nedokázala odpustiť poznámku na účet svojho najväčšieho konkurenta a dozvedeli sme sa tak, že oba prístroje ponúkajú aj 3.5 mm audio jack konektor. Tomu robí spoločnosť aj napájací USB Type-C konektor.

dxomark-rating-pixel-google-2016-768x432

pixel-xl

Zrejme najväčším prekvapením je však kvalita ponúkaných fotoaparátov. Predná strana prichádza s 8 MPx selfie kamerou. Naopak zadná ponúka doteraz najlepší mobilný fotografický čip planéty, ktorý v prestížnom rankingu DxOMark získal neuveriteľných 89 bodov. Parametre tohto 12,3 MPx snímača zahŕňajú clonu f/2.0, ale aj optickú stabilizáciu obrazu. Zadná strana ponúka domov aj pre skener odtlačkov prstov. Čerešničkou na torte je systém, ktorý bude vďaka spoločnosti Google neustále aktuálny a rýchly ako šíp. V súčasnosti sa tak môžu záujemcovia tešiť na najnovší Android 7.1 Nougat s vylepšenou funkcionalitou, či prepracovaným asistentom Google Assistant. Čo sa týka ceny, smartfóny Google Pixel budú k dispozícii od 580 €. Slovensko zatiaľ medzi krajinami s oficiálnou dostupnosťou nefiguruje, takže kúpa bude možná jedine cez predajov tretích strán.

google-pixel-xl-pre-order-1000x574

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
16%
Páči sa mi to
42%
Chcem to
6%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
26%
Neznášam to
6%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]