Nejeden z nás má jeseň a vianočné prázdniny spojené s nocami prebdenými nad jednotlivými dielmi Need For Speed. Tento rok EA prinieslo svieži diel s podtitulom Heat, no a darí sa mu viac než dobre. Ide totiž o najpredávanejší kúsok posledných rokov, čím sa pochválilo vývojárske štúdio na Twitteri.

Need For Speed: Heat je posledným dielom pretekárskej série a už od ukážky prvých trailerov sme dúfali, že Ghost Games stojace za vývojom novinky to zvládne a ukoriguje tento divoký kolos. Need For Speed si totiž po niekoľkých ťažších rokoch zaslúžilo konečne zdravý a najmä zábavný prírastok, a to sa im s touto časťou podarilo. Veľkú úlohu samozrejme zohral aj nostalgický aspekt, keďže Heat je kombináciou hneď niekoľkých zásadnejších častí z éry druhého Playstationu.

Arkádová hrateľnosť, prepracovaný tuning a prítomnosť agresívnej polície znie ako splnený sen fanúšikov NFS, a preto je novinka prijatá medzí hráčskou komunitou veľmi pozitívne. Hra sa predáva viac než dobre a aj napriek menším technickým neduhom, predbehla číslami predajnosti všetky ostatné tituly na tejto generácii konzol.

Nenechaj si ujsť
Mafia IV odkrýva nové detaily: Princíp hrania podobný realite a príbeh zasadený do Las Vegas

Štúdio Ghost Games tak ďakuje všetkým priaznivcom série, že vďaka svojim nákupom dokázali predbehnúť aj Rivals z roku 2013, priamočiare pomenované Need For Speed z roku 2015 nápadne pripomínajúce Underground diely inšpirované filmami Rýchlo a Zbesilo a vlažne prijatý Payback z roku 2017.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom