Electronic Arts odsúvajú vydanie nového Need for Speed na rok 2022. Dôvodom je maximálna snaha spoločnosti o vydanie Battlefield 6 ešte túto jeseň. Vývojári z Criterion Games, pracujúci na novom Need for Speed, preto boli dočasne priradení k tímu DICE, aby mu pomohli s prácami na chystanom akčnom trháku.

Oficiálny názov šiesteho pokračovania populárnej akčnej série Battlefield ešte známy nie je, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa ho dočkáme už túto jeseň. Tento plán vo svojom vyjadrení pre Polygon potvrdila senior vice prezidentka marketingu EA, Laura Miele. Zároveň dodala, že EA už na tento rok plánovanú automobilovú hru má, keďže Codemasters už oficiálne patria pod ich krídla.

Príprava nového prírastku série F1 spoločne s nutnosťou pracovať z domu kvôli pandémii COVID-19 dávajú tomuto rozhodnutiu zmysel. Štúdio Criterion Game navyše už v minulosti spolupracovalo s DICE na vývoji Star Wars Battlefront a battle royal móde Firestorm pre Battlefield V.

Prečítaj si tiež
Mysli agresívne, zabi nepriateľov a zvyšuj svoje zdravie. Oplatí sa ti zahrať nový akčný titul Outriders?

Miele vo svojom vyjadrení neodhalila žiadne detaily o next-gen verziách Battlefield 6 pre zariadenia PlayStation 5Xbox Series S/X. Pokračovanie označila ako „milostný list fanúšikom“, pričom zdôraznila, že v EA sústredia na vývoj všetky zdroje, ktoré majú k dispozícii.

Zmeny na viacerých frontoch

Reorganizáciu zdrojov nepriamo Electronic Arts potvrdili už minulý týždeň pri ohlásení zrušenia neúspechu v podobe Anthem a zároveň oznámili ukončenie prác na titule s názvom Gaia, ktorý bol vo vývoji viac ako šesť rokov. Vydavateľ zároveň zahodil plány na implementáciu hry pre viacerých hráčov do pripravovaného RPG Dragon Age 4.

Nový Battlefield by mal byť prelomovým titulom nielen v rámci série najmä vďaka avizovaným možnostiam doposiaľ nevidenej miery deštrukcie umožňujúcim ničenie celých mrakodrapov. V hre pre viacerých hráčov bude na obrovských mapách vzájomne súperiť až 128 jednotlivcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú