Samsung dnes na Slovensku predstavil svoju strednú triedu v podobe zariadení Galaxy A6 a Galaxy A6+. Predávať sa začnú 1. júna v dvoch variantoch (Single SIM a Dual SIM) a v troch elegantných farbách: fialovej, zlatej a čiernej.

Samsung už vopred avizoval začiatok predaja noviniek, teraz ich oficiálne ukázal médiám. Medzi základné špecifikácie noviniek patrí celokovová konštrukcia so Super AMOLED displejom o veľkosti 5,6 palca (Galaxy A6) a 6 palcov (Galaxy A6+). Rozlíšenie menšieho modelu je HD+, zatiaľ čo vybavenejšie plusko dostáva FullHD+.

Menší model poháňa osemjadrový procesor s frekvenciou 1,6 GHz, väčšie Plusko dostáva vyšší takt 1,8 GHz. Vo výbave na Slovensku budú mať 3 GB RAM a 32 GB rozšíriteľné úložisko. V oblasti fotoaparátov model Galaxy A6 ponúka 16-megapixelový snímač na prednej i zadnej strane s clonou f/1.9 a f/1.7 a LED bleskom. Galaxy A6+ už disponuje vzadu duálnym senzorom s rozlíšením 16 MPx (f/1.7) a 5 MPx (f/1.9). Predný fotoaparát prináša rozlíšenie až 24 MPx (f/1.9).

Novinky už prichádzajú s novým Androidom 8.0, podporou LTE a batériou s kapacitou 3000 mAh (Galaxy A6) a 3500 mAh (Galaxy A6+). Oba modely budú v predaji od 1. júna 2018 a záujemcovia budú mať na výber celkovo z troch farieb: klasickej čiernej (Black), elegantnej zlatej (Gold) a štýlovej fialovej (Levander).

Na Slovensku budú v predaji dva varianty – Single SIM a Dual SIM (s možnosťou použiť dve SIM karty zároveň s microSD kartou) – v závislosti od operátora a predajcu. Model A6 bude možné kúpiť za odporúčanú maloobchodnú cenu 309 € a A6+ za 349 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom