Samsung predstavil smartfóny Galaxy A6 a A6+, ktoré sa usilujú zaujať najmä kombináciou praktickosti a štýlového dizajnu v spojení s pokročilým fotoaparátom. Na Slovensku sa začnú predávať 1. júna v dvoch variantoch (Single SIM a Dual SIM) a v troch elegantných farbách: fialovej, zlatej a čiernej. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy A6 je 309 € a modelu A6+ 349 €.

Model Galaxy A6 má 5,6-palcový super AMOLED I displej s rozlíšením HD+ a s pomerom strán 18,5:9. Zatiaľ čo Galaxy A6+ má väčší a detailnejší obraz vďaka 6-palcovej obrazovke s rozlíšením FullHD+. Menší model poháňa osemjadrový procesor s frekvenciou 1,6 GHz, väčšie Plusko dostáva vyšší takt 1,8 GHz. Samsung žiaľ nešpecifikoval, o ktorý model sa presne jedná, ani to či procesor je z vlastnej série Exynos alebo Snapdragon od Qualcommu.

Obe novinky ponúknu dve konfigurácie pamätí s 3 GB RAM a 32 GB ROM, alebo s 4 GB RAM a 64 GB vnútorným úložiskom. Samsung však zatiaľ na Slovensku udáva dostupnosť len modelu s 3 GB RAM. Telefóny podporujú aj rozšírenie pamäte pomocou slotu pre karty microSD, a to až do veľkosti 256 GB.

Zameraný na fotografie

Samsung sa pri novinkách očividne zameral na fotoaparáty. Model Galaxy A6 má 16-megapixelový snímač na prednej i zadnej strane s clonou f/1.9 a f/1.7 a LED bleskom. Galaxy A6+ už ponúka vzadu duálny senzor s rozlíšením 16 MPx (f/1.7) a 5 MPx (f/1.9), ktorý umožní používateľom pozmeniť hĺbku ostrosti a upraviť zaostrenie nielen pred vytvorením snímky, ale aj po nej. Predný fotoaparát prináša rozlíšenie až 24 MPx (f/1.9).

Novinky už prichádzajú s novým Androidom 8.0, podporou LTE a batériou s kapacitou 3000 mAh (Galaxy A6) a 3500 mAh (Galaxy A6+). Oba modely budú v predaji od 1. júna 2018 a záujemcovia budú mať na výber celkovo z troch farieb: klasickej čiernej (Black), elegantnej zlatej (Gold) a štýlovej fialovej (Levander).

Na Slovensku budú v predaji dva varianty – Single SIM a Dual SIM (s možnosťou použiť dve SIM karty zároveň s microSD kartou) – v závislosti od operátora a predajcu. Model A6 bude možné kúpiť za odporúčanú maloobchodnú cenu 309 € a A6+ za 349 €. Ako sa ti pozdávajú nové Galaxy smartfóny strednej triedy? Daj nám vedieť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom