Fotografie zamaskovaného veľkého SUV elektromobilu Škody sme priniesli už pred dvomi mesiacmi. Enyaq bol ale znovu prichytený na cestách v susednom Česku, neďaleko Dvora Králové, informuje Insideevs.

Škoda predstaví svoje prvé vlastné elektrické SUV založené na zbrusu novej platforme MEB. Škoda Enyaq, prípadne Enyaq iV, nakoľko ešte nepoznáme oficiálny názov, bude alternatívou českej automobilky k nadchádzajúcemu Volkswagenu ID.4.

Prvé zachytené fotografie v minimálnej kamufláži ukazovali zakrivenú strešnú líniu prevzatú z konceptu Vision iV. Ostré zadné svetlomety sú však podobné dizajnu na modeloch Kodiaq a Karoq, no zadná časť vozidla sa zdá byť úplne nová a najmä iná od ostatných „Škodoviek“.

Najnovšie fotografie z Česka, ktoré zachytil Václav S., čitateľ Auto.cz, zreteľne ukazujú, že elektické SUV od Škody bude mať zadnú časť pomerne mohutnú, čo sa pretaví do veľkého batožinového priestoru a pevne veríme, že aj do množstva miesta pre pasažierov vo vnútri.

Zobraziť celú galériu (2)
Vaclav S. / auto.cz

Samozrejmosťou nových modelov automobilky je aj nápis namiesto loga vzadu, avšak poznávacím znamením elektromobilu bude predovšetkým osvietená predná maska. Interiér je samozrejme digitálny, pričom prvé fotografie zachytili aj veľkú centrálnu dotykovú obrazovku so zatiaľ neznámou uhlopriečkou a menší digitálny prístrojový štít pred vodičom.

Zobraziť celú galériu (2)
Vaclav S. / auto.cz

Škoda Enyaq sa bude vyrábať v Mladej Boleslavi a očakáva sa, že bude odhalená už tento rok, pričom na trh sa má dostať v roku 2021. To sa však môže zmeniť v závislosti od okolností, ako rýchlo sa automobilový priemysel zotaví z globálnej pandémie koronavírusu, ktorá je príčinou mnohých oneskorených predstavení nielen v automobilovom odvetví.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom