Aj keď tohtoročné pokračovanie v značke Half-Life nie je úplne to, na čo sme od poslednej epizódy z roku 2007 čakali, podľa recenzií to vyzerá tak, že Half-Life: Alyx môžeme považovať za enormný úspech. Pri príležitosti vydania VR novinky, dizajnér z Valve v rozhovore pre portál Polygon všetkých fanúšikov ubezpečil v jednej zásadnej oblasti.

Legendárny vývojár Robin Walker v rozhovore naznačil, ako dlho budeme čakať na ďalší diel zo série Half-Life. Robin je považovaný za jedného z popredných vývojárov herného priemyslu, ktorý sa pod krídlami Valve podpísal pod herné počiny ako Team Fortress Classic, Half-Life 2, alebo druhú Dotu, čiže hry, ktoré sú dnes považované za etalóny kvality daného žánru. Na otázku, ako dlho bude trvať vydanie ďalšej hr,y odpovedal, ako inak, svojsky.

,,Zaviazať sa, že budete pracovať na niečom ako Half-Life 3 vyžaduje určitú dávku odvahy. Half-Life 3 bolo vždy koncipované ako niečo, čo dokáže zodpovedať otázky využitia potenciálu alebo stanoviť technologický skok tak, aby ste vy hráči dostali vážne zaujímavý zážitok. Takáto práca je doslova paralyzujúca. Je ťažké sadnúť si a povedať: Dnes idem napísať ten kód.“

Valve však pred určitou dobou vytvorilo krátky, 15 minút trvajúci prototyp využívajúci umelú inteligenciu Half-Life 2 a modely rúk z Counter-Strike: Global Offensive, z ktorého neskôr vzišiel Half-Life: Alyx. Hráči strávili v tomto deme viac ako 45 minút v priemere, kedy objavovali vo hernom svete všetko naokolo. Keď Valve dostalo od hráčov spätnú väzbu, okamžite všetci v spoločnosti vedeli, na čom sa bude pracovať. ,,Vedel som kde mám začať s písaním kódu pre tento deň,“ tvrdí Robin.

Nenechaj si ujsť
TOP 5 prehliadaných seriálov na Netflixe, ktoré patria medzi klenoty priemyslu

Vývojár sa však vyjadril aj na margo priameho pokračovania, ktoré zatiaľ nevyvrátil, no jeho odpoveď nemôžeme považovať za dostačujúcu. Podľa jeho slov, nad pokračovaním vo Valve ešte nerozmýšľali, keďže hra je doslova ešte len pár hodín von. Nakoniec však Walker odkázal fanúšikom:

,,Prácu na Half-Life: Alyx si každý z nás užil. Tento projekt bol pre každého  ako nový vietor do plachiet. Mám pocit, že teraz vieme s určitosťou povedať, ako sa robí Half-Life hra. Nemyslím si, že bude trvať ďalších 13 rokov, kým sa dočkáte ďalšieho pokračovania.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP