banner-mate-9Problémom dnešných smartfónov po zvyšovaní výkonu, vylepšovaní displejov a skvalitňovaní fotoaparátov ostáva už len výdrž batérie. I keď kapacity batérií sa za posledné roky taktiež zvýšili, stále to nestačí na dnešný hardvér.

Výrobcovia sa však aspoň snažia malú výdrž vykompenzovať rýchlym nabíjaním. Svoje riešenie má Qualcomm s technológiou Quick Charge, MediaTek s Pump Express či OnePlus s Dash Charge. Všetky tieto technológie dokážu batériu nabiť už za pol hodinu na dostatočnú kapacitu pre ďalšie niekoľkohodinové používanie. Ak je však pre vás aj polhodina stále veľa, vedci z University of Central Florida majú dobré správy. Podarilo sa im totiž vyvinúť prototyp super-kapacitnej batérie, ktorá dokáže uchovať oveľa viac energie a nabije sa za neporovnateľne kratší čas ako dnešné batérie. Podľa slov Nitina Choudharyho je nabitie tejto batérie otázkou len pár sekúnd a nebudeme ho musieť opakovať minimálne týždeň. Ďalšou dobrou správou je, že batéria vydrží 30 000 nabití bez najmenšej straty kapacity.

baterie-vymena

TIP: Snapdragon 830 prinesie rýchlonabíjanie Quick Charge 4.0 s maximálnym výkonom 28 W

Predtým, než sa začnete tešiť, musíme upozorniť, že táto technológia je vo veľmi skorom štádiu vývoja a na trhu ju tak skoro neuvidíme. Rovnako bolo vyvinutých už veľa podobných technológií, no do našich každodenných životov sa zatiaľ nedostala ani jedna. V najbližšej dobe sa tak budeme musieť uspokojiť len so skracovaním času nabíjania, ktoré prinesie aj nové Quick Charge 4.0 od Qualcommu. Pevne však veríme, že v budúcnosti príde poriadna zmena a na výdrž smartfónov sa začneme pozerať úplne inak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP